Мобілізованим більше не платять на колишній роботі: нардеп пояснив, чому скасували збереження зарплати

Дата публікації
Перегляди
75к
Час на прочитання
2 хв
Поділитись:
Facebook
Twitter
WhatsApp
Telegram
Viber
Мобілізованим більше не платять на колишній роботі: нардеп пояснив, чому скасували збереження зарплати

Фото: facebook.com/CinCAFU

Мобілізовані працівники на час призову втрачають гарантію збереження середньої зарплати.

Верховна Рада 1 липня ухвалила закон, який скасовує збереження мобілізованим громадянам середнього заробітку.

Як в ефірі інформаційного телемарафону пояснив народний депутат України Павло Фролов - автор ухваленого і підписаного президентом закону "Про внесення змін до деяких законів України щодо оптимізації трудових відносин" (№ 7251), це була пропозиція бізнесу.

"Цієї норми (про скасування середнього заробітку мобілізованим) не було в початковому законопроєкті, коли його вносили. Але поправка була вимушено ухвалена, оскільки зараз держава не компенсує бізнесу виплати середнього заробітку. Зараз дуже велике навантаження на бізнес через припинення логістики, проблеми з ринками збуту, проблеми з постачанням комплектувальних... Враховуючи зазначене, це була пропозиція бізнесу", - зазначив він.

Раніше одна із авторок поправки до закону, нардепка від "Слуги народу" Галина Третьякова також заявила, що мобілізовані під час служби в армії отримують достатнє фінансове забезпечення. 

"Потрібно було знімати цей тягар із роботодавців, адже вони сплачують податки, за рахунок яких формується утримання наших військових, вони зараз ще виплачують заробітну плату, а ще потрібно, щоб вони розвивали економіку", – вважає Третьякова.

Нагадаємо, 1 липня український парламент ухвалив закон, який скасовує збереження мобілізованим середнього заробітку (№ 7251). Водночас за мобілізованим зберігається його місце роботи та посада. Президент України Володимир Зеленський 15 липня підписав відповідний цей закон.

Читайте також:

“Новини з фронту заспокоюють економіку”. Тимофій Милованов про курс долара

“Новини з фронту заспокоюють економіку”. Тимофій Милованов про курс долара

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Війна Росії проти України
Наступна публікація