Мобільних операторів обмежили у цінах

"Укртелеком" не влаштовує, що він змушений платити 50 копійок за кожен дзвінок свого абонента на мобільний телефон.

Ставку интерконнекта віднині встановлюватиме Нацкоміссия регулювання зв'язку
Антимонопольний комітет визнав монополістами найбільших операторів мобільного зв'язку "Київстар", "МТС-Україна", "Астеліт" і Beeline, а також оператора фіксованого зв'язку "Укртелеком". Таким чином питання регулювання ставок інтерконнекта (міжоператорська плата за здійснення дзвінків) було передане Нацкомісії регулювання зв'язку (НКРЗ). Раніше вартість послуги була предметом міжоператорської домовленості.

Останнім часом оператори не могли знайти спільну мову відносно ставки інтерконнекту. Зокрема, "Укртелеком" не влаштовує, що він змушений платити 50 копійок за кожен дзвінок свого абонента на мобільний телефон. Тоді як мобільні оператори платять "Укртелекому" за дзвінки своїх клієнтів удвічі меншу суму. У зв'язку з цим конфліктом і була розпочата перевірка Антимонопольним комітетом.
Після рішення АМКУ в держкомпанії чекають, що ставка інтерконнекту мобільних операторів буде зменшена.

Наскільки і в який термін — в НКРЗ поки не вирішили. Але у представників кожної сторони є свої міркування із цього приводу.

"Ми запропонували операторам мобільного зв'язку знижувати ціну поквартально: починаючи з 45 копійок в І кварталі 2009 року (ставки пропонується понизити заднім числом, оскільки з початку року оператори не проводили розрахунки між собою), закінчуючи 35 копійками в IV кварталі", — заявив генеральний директор "Укртелекому" Георгій Дзекон.

В той же час директор департаменту корпоративного управління і контролю "МТС-Україна" Андрій Березний вважає, що "ухвалення рішення щодо врегулювання ставок інтерконнекту потрібно відкласти до кінця року, поки не закінчиться економічна криза".

У "Київстарі" і зовсім вважають, що найближчим часом знижувати ставки не можна. "Це може призвести до мільйонних збитків мобільних операторів, і відповідно зменшаться надходження до бюджету. Наприклад, Єврокомісія вирішила про зниження ставок до 2012 року. Думаю, Україна повинна піти цим же шляхом", — упевнений начальник департаменту регуляторно-правового забезпечення "Київстару" Андрій Осадчук.

В той же час дрібніші оператори підтримують вирішення АМКУ. "Це вигідно не лише нам і ринку, але і споживачеві. Виключення — монопольні оператори мобільного зв'язку", — затверджує директор з продажу "Beeline Україна" Андрій Міліневський. За рахунок високої ставки інтерконнекту крупніші оператори отримують конкурентну перевагу за ціною послуг.

Експерти розділяють думку, що регулювання ставки інтерконнекту НКРЗ приведе до більшої конкуренції на ринку. "Швидше за все, до кінця року діятимуть тимчасові ставки, а потім Нацкоміссия ухвалить остаточне рішення з питання", — підсумував експерт аналітичного відділу Netton CG Роман Химіч.

Читайте також:

Оператори зв'язку відключатимуть незареєстровані мобілки

Чверть українців не користується мобілками

В Україну без дозволу можна ввезти не більше двох мобілок

Українці стали купувати вдвічі менше мобілок

Про реєстрацію "лівої" мобілки повідомлять SMS-кою

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: