Мобільний 3G стане безлімітним?

Часто обіцяний "безліміт" насправді передбачає абонплату, договір на 2 роки чи лімітований трафік.

Швидкісний мобільний (чи 3G) Інтернет без обмеження трафіку – у нас поки що рідкість. Часто обіцяний "безліміт" насправді передбачає абонплату, договір на 2 роки чи лімітований трафік...

Швидкість і покриття, яким володіє оператор, – на що варто звернути увагу перш за все. Одна справа користуватися зв’язком на території всієї країни, і зовсім інша – "ловити" його у кількох містах.

Розглянемо ринок швидкісного Інтернету детальніше.

Покриття*

Зв’язок 3G від "Інтертелеком" присутній в окремих містах 24 областей України, з АР Крим включно. "Укртелеком" та "Київстар", який використовує мережу першого, покривають до 150 населенних пунктів. Beeline, який також використовує 3G мережу "Укртелекома", заявляє про присутність у трохи більше, ніж 100 населених пунктах. FreshTel надає послугу на основі рідкісної технології WiMAX у Києві та околицях. Intellecom (та сама технологія) – Київ, Харків. 3G-покриття МТС є у близько 200 населених пунктах по Україні.

*Данні з сайтів операторів

Вартість

У "Київстар" та Beeline безлімітних пакетів немає. "Київстар" пропонує лише 2 тарифних плани: за абонплату 50 грн включено 600 Мб трафіку на місяць, за 139 грн – 3000 Мб. Beeline, незважаючи наявність послуги "Безлімітний Інтернет" пропонує 1 Мб інформації за 2 копійки, при цьому вартість першого мегабайта на добу - 3,99 грн.

Оператор FreshTel пропонує різноманітні тарифи: від абонплати 179 грн за 30 днів без обмеження швидкості, до щоденної оплати у розмірі від 3-х до 10 грн залежно від швидкості доступу.

"Інтертелеком" та Intellecom пропонують по одному безлімітному тарифу. "Інтертелеком" – 360 грн/міс., Intellecom – 150 грн/міс..

Компанія "Укртелеком" пропонує 2 безлімітних тарифи, але з обмовками. Тариф "ОГО! Мобільний Необмежений" передбачає абонплату у 120 грн на місяць, але при скачуванні понад 10 Гб швидкість завантаження падає до 64 Кбіт/с. Для pre-paid абонентів передбачена послуга "ОГО! Мобільний безліміт", згідно з умовами якої щоденно з рахунку абонента знімається 6,3 грн (з урахуванням усіх податків).

Заслуговує на увагу рішення МТС. У тарифі "Безлімітний без контракту" пропонується необмежений високошвидкісний доступ в інтернет за 8 грн на добу при фіксованій швидкості – до 512 Кбіт/с. З одного боку, аналогічні пропозиції є у FreshTel та "Укртелекома". Проте за умовами цих компаній з абонента автоматично знімається плата за кожен наступний день користування послугою – незалежно від того, входив він в Інтернет чи ні. У той же час у пакеті "Безлімітний без контракту" плата не знімається, якщо послугою не користувалися протягом доби.

Ціна такого стартового пакета – 60 грн, 20 з них вже на рахунку. Ліміту по трафіку у тарифі немає, при цьому в МТС національне покриття. Цей варіант зацікавить людей, які не люблять обмежувати себе в обсязі скачаної інформації і переплачувати за ті дні, коли не користуються Інтернетом.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: