Мода на склепи: заможні українці витрачають десятки тисяч доларів на VIP-могили

Дата публікації
Перегляди
7566
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Мода на склепи: заможні українці витрачають десятки тисяч доларів на VIP-могили

Фото: Reuters

Місця приглядають іще за життя, а померлим родичам будують оригінальні поховання.

В Україні з'являється мода будувати родові усипальниці, розраховані на три, п'ять і навіть 10 поховань. Політики і зірки резервують цілі ділянки ритуальної землі і будують там мармурово-гранітні гробниці, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Байковий – найпрестижніший цвинтар країни. Йому 182 роки, він займає 70 га землі поблизу центра столиці. Простих киян тут не приймають майже півсотню років, але ховати продовжують. В інтернеті безліч оголошень про продаж місць на сімейних могилах. Ціна від 5 і до 20 тисяч доларів. Люди продають могили предків. "Він 31 рік тому спочив. Його душа давно нагорі. На жаль, моє коліно – потрібно робити операцію", - пояснив телефоном один із продавців, який хоче отримати за місце на цвинтарі 15 тисяч доларів.

Родичам визначних українців нові місця виділяють безкоштовно. За умови, що поряд на Байковому цвинтарі поховані близькі родичі. Директор цвинтаря повідомив, що розмір кожної ділянки під поховання визначає міська влада разом з Кабміном.

В Україні політики і зірки готові купувати місця на цвинтарі за тисячі доларів

В Україні політики і зірки готові купувати місця на цвинтарі за тисячі доларів

VIP-могил на цвинтарі постійно більшає. Вони оздоблюються мармуром і гранітом не лише ззовні, а й під землею. Труни зазвичай лежать у підземеллях, які відкриваються автоматично. Робітники кажуть, що чи не найвеличніший пам'ятник побудував чиновник із "Київзеленбуду" для дружини. Тепер і сам у ньому спочиває.

Політики бронюють місця ще при житті. Так, на могилі батька нардепа Сергія Льовочкіна зарезервовано щонайменше два місця. Поруч з екс-міністром транспорту Кірпи, кажуть робочі, теж можна доховати ще кілька осіб. Вільні місця є на могилі дизайнера Воронина і композитора-музиканта Мозгового.

Родові усипальниці здавна є ознакою визначного роду. Знатні сім'ї колись будували склепи, що нагадують каплички. У них можна було зайти, аби пом'янути померлих, які лежали у підземеллі. На Байковому збереглося близько 20 склепів. Але всі вони у плачевному стані. Єдиний відкритий склеп у Києві – колишнього мера Степана Сольського, що на Лук'янівському некрополі. Нині там проходять церковні служби.

Хоронити у старовинних склепах дозволено лише нащадків покійних, у яких є документи про родинні зв'язки. Якщо їх немає, то на чорному ринку можуть підробити за 5 тисяч доларів – каже киянин, який називає себе праправнуком графа. Мода на такі поховання прийшла з Галичини ще 200 років тому. На Личаківському цвинтарі у Львові склепів найбільше – понад 5 тисяч. Серед відомих львів'ян склепи є у режисера Віктюка, родин головного командира УПА Шухевича, поета-дипломата Лубківського. Найбільш незвична – гробниця-сейф одного банкіра. Якщо обертати колони, то гробницю можна відчинити, знаючи код.

Дозволити собі такі усипальниці, як і в давнину, можуть лише ті, в кого є гроші. Будівництво однієї гробниці нині коштує щонайменше 5 тисяч доларів.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
7566
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація