Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Могеріні наполягає, аби російський "Газпром" виконував договірні зобов'язання перед Україною

"Газпром" повинен виплатити "Нафтогазу" 2,56 мільярда доларів.

Російський "Газпром" повинен виконувати всі свої зобов'язання перед "Нафтогазом України", передбачені контрактами та рішеннями Стокгольмського арбітражу.

Про це за підсумками переговорів у Києві з прем'єр-міністром України Володимиром Гройсманом заявила верховний представник Європейського Союзу із закордонних справ і з питань політики безпеки – віце-президент Європейської комісії Федеріка Могеріні, передає "Інтерфакс-Україна".

"Газпром повинен повністю виконувати свої договірні зобов'язання", - сказала Могеріні.

Вона зазначила, що Єврокомісія в особі єврокомісара з Енергетичного союзу Мароша Шефчовича наразі робить усе можливе для врегулювання ситуації між "Газпромом" і "Нафтогазом".

Нагадаємо, 28 лютого цього року Стокгольмський арбітраж виніс рішення у другому спорі між "Нафтогазом" і "Газпромом". Перше було наприкінці грудня. За підсумками обох рішень Росія винна Україні 2,56 млрд доларів. "Газпром" підтвердив зобов'язання виплатити цю суму, але заявив, що не погоджується із рішенням арбітражу.

Проте вже 1 березня "Газпром" скасував постачання уже оплаченого газу Україні – відповідно до рішення арбітражу "Нафтогаз" за умовою "бери або плати" в контракті повинен 2018 року купити в "Газпрому" 4 млрд кубометрів газу. Відмову Росії розцінили як автоматичне скасування на цей рік умови "бери або плати".

Через припинення постачань газу з Росії, які так і не розпочалися, Україна 2 березня скоротила споживання газу на 25 млн кубометрів або на 14%. Газ екстрено почали закачувати з Європи.

5 березня "Нафтогаз" отримав від "Газпрому" офіційне повідомлення про початок розірвання контрактів.

ВідеоВиконавча служба почала опис та арешт в Україні майна російського монополіста "Газпрому"

Повідомлення про це з'явилось на урядовому порталі. У ньому йдеться про штраф, накладений на "Газпром" Антимонопольним комітетом ще два роки тому за зловживання монопольним становищем на ринку України. Зараз це майже 172 мільярди гривень. І саме у цій справі виконавча служба Мін`юсту почала процедуру арешту активів "Газпрому" - а це майно та акції чотирьох його підприємств.

Виконавча служба почала опис та арешт в Україні майна російського монополіста "Газпрому"

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції