Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Молдова знайшла альтернативу російському газу

Чинний договір діє до кінця 2019 року.

Влада Молдови після 2019 року може відмовитися від співпраці з російським "Газпромом". Принаймні, підписувати новий договір поки що не планують. Газ хочуть купувати в сусідній Румунії – новий газопровід почнуть будувати вже цього року.

Про це в інтерв'ю одному з телеканалів заявив міністр економіки та інфраструктури Молдови Кирило Габуріч, передає "Інтерфакс-Росія".

"Нинішній договір був неодноразово продовжений. Він діє до кінця 2019 року. Тому ми поки не будемо вести переговори про підписання нового договору з "Газпромом", - сказав Кирило Габуріч.

Будівнитво газопроводу Кишинів-Унгени, який зв'яже молдавську газову систему з румунською, розпочнеться наприкінці серпня.

"Поки не буде зданий в експлуатацію газопровід Кишинів-Унгени, уряд Молдови не буде вести переговори щодо укладення нового контракту на постачання природного газу з російським концерном "Газпром". Ми дуже хочемо, щоб у нас якомога швидше став доступний альтернативний газ. Тоді з'явиться конкуренція, і всі будуть боротися за нас як клієнта. І одні, й інші будуть пропонувати нам кращі ціни. Ті, хто займається продажами, знають, що потрібно робити для того, щоб клієнт купував саме у тебе. І тоді у нас будуть розв'язані руки, і ми будемо знати, як вести подальші переговори, щоб отримати найбільш вигідні умови", - сказав міністр.

Нині Молдова купує газ у "Газпрому" за чинним договором, який був підписаний 2008 року. Щорічно договір продовжується. Згідно з умовами, ціна розраховується щокварталу залежно від ціни нафти на світових ринках. Нинішня угода про постачання газу в Молдаву діє до 31 грудня 2019 року.

Будівництво газопроводу Унгени-Кишинів планується почати до кінця серпня і завершити протягом 10 місяців. Будівництво газопроводу дозволить завершити проект зв'язки газотранспортних систем Молдови та Румунії, на першому етапі якого був побудований газопровід Ясси-Унгени.

Залиште свій коментар

Вибір редакції