Молоко та м’ясо подорожчають на 20%

За даними експертів, у 2010 році є чималі ризики підвищення цін на м'ясо-молочну продукцію.

Нова система державних дотацій аграріям, яку планує запровадити уряд, спричинить підвищення цін на м'ясо-молочну продукцію у 2010 році до 20%. Про це розповів керівник групи експертів Українського клубу аграрного бізнесу (УКАБ) Володимир Лапа.

За його словами, у 2010 році є чималі ризики підвищення цін на м'ясо-молочну продукцію. "У випадку, якщо режим субсидування підприємств і одноосібних господарств - тобто зараз йде субсидування через переробні підприємства, і субсидії нараховуються автоматично - буде змінений на державну підтримку, то це означає, що як мінімум на декілька місяців виробники втратять всю податкову підтримку і по молоку, і по м'ясу", - зазначив Лапа.

Він пояснив, що для компенсації не отриманих дотацій виробники вимушені будуть підвищувати ціни на готову продукцію. При цьому тільки цей чинник може привести до зростання цін на молоко і м'ясо в межах 10-20%.

"Хоча зараз це чисто гіпотетично, і все залежатиме від того, як розгортатиметься бюджетний процес: чи залишиться та схема, яка ефективно показала себе в минулі роки, - це податкова підтримка, або все-таки намагатимуться перерозподілити цю підтримку через бюджет з відповідними затримками в адмініструванні і з певними ризиками для окремих господарств", - зауважив експерт.

Читайте також:

Експерти прогнозують значне подорожчання бензину до кінця квітня

Комунальні тарифи прив'яжуть до доходів громадян

Мінекономіки вважає подорожчання цукру змовою проти українців

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: