Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Монетизація пільг. Хто їх отримуватиме і як працюватиме механізм

Монетизація пільг. Хто їх отримуватиме і як працюватиме механізм

Монетизація пільг стартує від 1 жовтня.

Монетизація пільг на оплату житлово-комунальних послуг розпочнеться від 1 жовтня нинішнього року, повідомили у Міністерстві соціальної політики.

Відповідно до ухваленого рішення паралельно функціонуватимуть дві системи надання пільг у грошовій формі: готівкова і безготівкова. Ці механізми мають стати максимально зручними для українців і створити умови для розвитку конкурентного ринку.

Пільги у готівковій формі призначатимуться усім пільговикам, які напишуть заяву до органів соціального захисту населення. Там до 25 числа кожного місяця будуть формувати реєстри пільговиків для виплати грошей на руки і передаватимуть їх Міністерству соціальної політики. Відомство буде пересилати реєстри "Ощадбанкові" та буде переказувати зазначеному банку кошти для виплати монетизованих пільг. Кошти надходитимуть на особисті рахунки пільговиків, які зможуть зняти їх з власного рахунку у будь-який час.

Пільги у безготівковій формі призначатимуть усім пільговикам в автоматичному режимі, за прикладом безготівкового надання субсидій через "Ощадбанк". Для цього установа буде вести в автоматизованих системах обліку банку персоніфікований облік пільговиків та коштів, які надходитимуть на рахунок для виплати пільг, для кожного пільговика індивідуально. Потім "Ощадбанк" буде переказувати кошти на рахунки управителів, об’єднань, виконавців комунальних послуг на підставі договорів, що укладаються між ними та банківською установою.

Такий механізм розроблено для забезпечення максимальної зручності тих категорій громадян, які мають право на пільгу і звикли не витрачати сили і час на оплату житлово-комунальних послуг.

Нагадаємо, від березня 2019 року в Україні втілюється нова реформа – монетизація субсидій на житлово-комунальні послуги. Кошти виплачують через державний "Ощадбанк". Середня вартість субсидії, яка внаслідок монетизації виплачується готівкою, становить 1676 грн.

Відео Як змінилася система субсидій з першого травня

З першого травня почали діяти нові правила. Якщо до 20 травня не сплатили комунальні послуги - нараховуватимуть 0,01% від щоденної суми заборгованості. Злісним боржникам надсилатимуть письмове попередження. Якщо не сплатите за комірне більше місяця – не розраховуйте і на монетизацію живими грішми. Держава з травня змінила і порядок виплат. Тепер система субсидій – гнучка, пояснили Сніданку в Міністерстві соцполітики. Як цим скористатися – дивіться просто зараз.

Як змінилася система субсидій з першого травня

Залиште свій коментар

Вибір редакції