Монополізація транзиту газу

На 10 червня запланована зустріч міністрів енергетики Росії й України в рамках Петербурзького економічного форуму.

На 10 червня запланована зустріч міністрів енергетики Росії й України Віктора Христенка і Юрія Бойка в рамках Петербурзького економічного форуму. 

Повідомлялося, що до 1 липня може бути підписаний міжурядовий протокол з транзиту на 2008 рік, а до 1 вересня - контракт між "Газпромом" і "Нафтогазом" на постачання газу до 2030 року.

Джерело в "Газпромі" назвало збільшення транзиту, запропоноване в проекті протоколу, "занадто високим". До 2014 року монополія планує експортувати 134 млрд. кубометрів газу по власних газотранспортних мережах: 55 млрд. кубометрів по Nord Stream (Північно-Європейський газопровід), 33 млрд. - по Ямал-Європі, 30 млрд. - по Алтаю (у Китай) і 16 млрд. кубометрів - по Blue Stream (Голубий потік). 

Обсяги, що залишилися, будуть перерозподілені між газопроводами України і Білорусі. У проекті генеральної схеми розвитку газової галузі РФ передбачений експорт у Євросоюз у 2014 році 172 млрд. кубометрів, у 2020-му - 183 млрд. кубометрів. "Фактично, Україна хоче в такий спосіб цілком монополізувати транзит російського газу в Європу, що є неприпустимим",- сказало джерело в "Газпромі".

Галузеві експерти розуміють прагнення української влади підписати довгостроковий договір на транзит, але звертають увагу на складність виконання таких угод. "Українська газопровідна система дозволяє експортувати 177 мільярдів кубометрів газу",- зазначає аналітик Банку Москви Володимир Вєдєнєєв.

Але сьогодні, за словами Валерія Нестерова з "Тройка Диалог", неможливо прогнозувати навіть обсяг експорту газу. "У 2003 році була підписана угода, за якою Туркменія повинна постачати до Росії 70 млрд. кубометрів газу, а "Газпром" одержує 40 млрд., і усі вважають, що угода виконується,- заявив пан Нестеров.- Не виключено, що ЄС не захоче збільшити імпорт російського газу. Крім того, не визначені перспективи постачань по Blue Stream і факт продажу газу в Китай по Алтаю.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: