Moody's дав "негативний" прогноз банківській системі України

Прогноз відображає думку агентства Moody's щодо зміни фундаментальних кредитних умов банківської системи протягом наступних 12-18 місяців.

"Негативний" прогноз розвитку банківської системи України відображає, в першу чергу, дуже високий рівень проблемних кредитів, який навряд чи знизиться в найближчому майбутньому, а також низьку прибутковість українських банків, - йдеться в новому звіті "Прогноз розвитку банківської системи України" рейтингового агентства Moody's.

Прогноз відображає думку агентства Moody's щодо зміни фундаментальних кредитних умов банківської системи протягом наступних 12-18 місяців.

"Якість активів українських банків в 2010 році продовжувала погіршуватися, що викликає основну стурбованість агентства Moody's. Ми очікуємо, що частка проблемних кредитів (прострочені кредити плюс реструктуровані кредити) до кінця 2010 року досягне дуже високого рівня - 40% від загального обсягу виданих кредитів. У 2011 можливе поступове зниження цієї частки ", - пояснює аналітик агентства Moody's і співавтор звіту Катрін Робек.

Низька якість активів стала наслідком надмірно швидкого зростання кредитування в поєднанні зі слабкими стандартами андеррайтингу в докризовий період. Ситуацію посилило значне падіння ВВП

України в 2009 році і знецінення більш ніж на 60% національної валюти України за час кризи. Останнє стало причиною зростання більш ніж на 50% навантаження з обслуговування боргу для позичальників, які взяли кредит в іноземній валюті.

Як повідомлялося, 11 жовтня Moody's змінило з "негативного" на "стабільний" прогноз суверенного рейтингу України.

Читайте також:

Moody's підвищило рейтинги 14 українських банків

НБУ закликав терміново ліквідувати проблемні банки

Банки попередили власників платіжних карт про крадіжки

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: