Moody's погіршило прогнози України по ВВП

Агентство Moody's: В Україні в 2011 р. зростання ВВП не перевищить 4%.

У 2011 р. темпи зростання ВВП України уповільняться до 4% при прискоренні інфляції до 11%, прогнозує Міжнародне рейтингове агентство Moody's. Такі дані містяться в огляді стану української економіки, оприлюдненому агентством минулої п'ятниці.

У Moody 's уточнюють, що ці показники не впливають на поточний рейтинг України (зараз B2 з прогнозом" стабільний ").

У Moody 's також запевняють, що інфляція прискориться до 11%. У свою чергу, МВФ прогнозує інфляцію на рівні 10,8%, а Світовий банк - 10,7%, пояснюючи це переглядом тарифів на послуги ЖКГ. Варто відзначити, що держбюджет передбачає на цей рік інфляцію в розмірі 9,7%.

Такі прогнози в Moody 's пояснюють невизначеністю ситуації з поточною програмою МВФ, а також станом банківської системи, яка страждає через зростання частки проблемних активів. В агентстві вважають, що уряду не вдасться утримати дефіцит держбюджету поточного року на рівні 3,5%, як того вимагає МВФ, а дефіцит держбюджету вдасться скоротити лише до 4% ВВП.

До сильних сторін української економіки в Moody 's відносять невисокий рівень держборгу - за розрахунками агентства, до кінця 2011 року він збільшиться з 40% до 40,5% ВВП.

Відзначимо, минулого тижня міністр фінансів Федір Ярошенко заявив, що позитивна динаміка наповнення бюджету дозволяє вже після I кварталу зайнятися переглядом бюджетних показників.

Нагадаємо, прем'єр-міністр України Микола Азаров раніше повідомив, що в Україні зростання ВВП у січні-лютому 2011 р. склало 5,5%, і, за його прогнозами у найближчі роки темпи приросту ВВП становитимуть 7-10%.

У свою чергу, Національний банк України оцінює зростання ВВП в лютому 2011 р. на рівні 7%. В січні 2011 р. НБУ оцінив зростання ВВП на рівні 6%.

Читайте також:

Азаров: Україна перейшла рубіж в 1 трильйон за показниками ВВП

Янукович планує збільшувати ВВП на 100 мільярдів щорічно

ЄБРР погіршив прогноз зростання української економіки

БЮТ: Азаров занизив реальні темпи інфляції майже уп'ятеро

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: