Moody's пропонує зробити держборг США безлімітним

США - одна з небагатьох країн світу, де встановлена законодавча межа держборгу.

Міжнародне рейтингове агентство Moody's Investors Service пропонує США скасувати законодавчо закріплений ліміт державного боргу, що створює, на думку агентства, зайву невизначеність серед утримувачів держпаперів.

"У нас були б підстави знизити міру оцінюваного кредитного ризику США, якби американський уряд змінив модель управління запозиченнями, усунувши цю невизначеність", - заявив аналітик Moody's Стівен Хесс.

США - одна з небагатьох держав, де встановлена законодавча межа держборгу, і це "періодично створює невизначеність" щодо спроможності Вашингтону виконувати свої боргові зобов'язання, відмічає Moody's.

У той же час наявність ліміту запозичень ніяк не сприяє обмеженню об'єму держборгу, оскільки конгрес США жодного разу не відмовляв в підвищенні ліміту, а цей ліміт ніяк не пов'язаний з розмірами бюджетних витрат, що затверджуються конгресом.

Хоча у минулому конгрес США схвалював підвищення планки держборгу 78 разів, нинішні обставини непримиренних розбіжностей між демократами і республіканцями істотно підвищили ризик того, що законодавці не встигнуть у строк домовитися про підвищення боргового ліміту. Це змушує Moody's підвищити оцінку вірогідності технічного дефолту США, вказав Хесс.

Аналітики Moody's рекомендують США звернутися до прикладів інших країн, де діють механізми стримування рівня держборгу, але немає офіційного ліміту. В якості такого зразка Moody's приводить Чилі, де розумна контрциклічна політика (уряд зберігав надприбутки від експорту міді під час сировинного буму і вкладав їх в економіку після настання глобальної фінансової кризи) допомогла пережити світову рецесію безболісно для держфінансів.

Нагадаємо, американська влада і експерти не унеможливлюють технічний дефолт США після 2 серпня, якщо конгрес до цього не проголосує за чергове підвищення межі держборгу, що становить зараз більше 14 трильйонів доларів.

Адміністрація Обами пропонує підвищити цю межу на 2,4 трильйона доларів, республіканці ж вимагають від Білого дому надати десятирічний план зниження держвитрат на 2 трильйони доларів.

Члени конгресу, переважно республіканці, відмовляються розглядати питання про підвищення межі, заявляючи про те, що адміністрація повинна представити одночасно і план зниження витрат на держуправління.

Читайте також:

Обама розповів, чим скінчиться можливий дефолт для США

Головний банкір США визнав, що долар знецінюється

Moody's відправило рейтинг США на перегляд з можливістю зниження

У скарбниці США закінчилися гроші для виплати пенсій

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: