Moody's знизило рейтинг Білорусі

Moody's знизило рейтинг Білорусі через обмеженість зовнішньої допомоги, отриманої Білоруссю для покриття негативного сальдо платіжного балансу.

Міжнародне рейтингове агентство Moody's Investors Service знизило рейтинг державних зобов'язань Білорусі з рівня "B2"до "B3" із "негативним" прогнозом, повідомили у  прес-службі агентства.

Зниження рейтингу пов'язане з обмеженістю зовнішньої допомоги, отриманої Білоруссю для покриття негативного сальдо платіжного балансу, відзначається в повідомленні.

Крім того, агентство відзначає наслідки дефіциту іноземної валюти, значної девальвації білоруського рубля.

Подальше зниження рейтингу буде залежати від оцінки ймовірності отримання додаткового зовнішнього фінансування, реалізації політики, спрямованої на виправлення макроекономічних дисбалансів тощо.

Нагадаємо, фінансова криза у країні виникла через діїі самої влади Білорусі. Напередодні президентських виборів у грудні 2010 були підвищені зарплати у бюджетній сфері. Вже тоді білоруський рубль похитнувся. Ще до виборів люди почали скуповувати стабільніші долари і євро. В результаті за 2010 рік золотовалютні резерви Білорусі зменшилися на 622 млн дол. (11%).

За перші 2 місяці 2011 року білоруси купили ще майже 1 млрд дол., у березні - 500 млн дол. Зневірившись задовольнити ажіотажний попит на тверді валюти, Нацбанк Білорусі 22 березня 2011 року перестав продавати банкам долари для подальшого перепродажу населенню.

Такими методами влада країни сподівалася врегулювати ситуацію з нестачею доларів і євро, але результатом стала ще більша валютна паніка.

Як повідомлялося, інфляція в Білорусі за перше півріччя складе 33-34%, і країна, яка переживає економічну кризу, вийде у світові лідери за цим показником.

Читайте також:

Білорусі загрожує друга хвиля девальвації

Білорусь виходить у світові лідери за темпами інфляції

Лукашенку оголосили "економічний джихад"

Світовий банк визнав економіку Білорусі нежиттєздатною

Білорусів попередили про інфляцію у 40%

"Бацька" визнав, що з емісією рубля переборщили

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: