Moody's знизило рейтинг Ірландії до "сміттєвого"

Міжнародне рейтингове агентство Moody's прогнозує, що Ірландії знадобиться другий пакет фіндопомоги.

Міжнародне агентство Moody's знизило кредитний рейтинг Ірландії до рівня Ba1, рейтинги ірландських державних облігацій переведені в спекулятивну, або "сміттєву" категорію.

Прогноз за ірландськими коштовними паперами залишається негативним.

Рейтинг Ірландії поки на один ступінь вищий за португальський і на шість сходинок вищий за рейтинг Греції. Standard & Poor's і Fitch Ratings доки утримують рейтинг країни на рівні BBB -плюс, при цьому S&P's дає стабільний прогноз, а Fitch - негативний.

Проте рішення Moody's, ймовірно, давитиме на рейтинги інших агентств, оскільки це пониження змусить інвесторів позбавлятися від ірландських облігацій, адже вони більше не мають інвестиційного рейтингу усіх трьох ведучих агентств.

Ірландський уряд, який хоче повернутися на боргові ринки в 2013 році, коли закінчиться програма допомоги Євросоюзу і Міжнародного валютного фонду, роздратовано відреагував на рішення Moody's.

"Це рішення, розчаровує, і воно повністю розходиться з думками інших рейтингових агентств, - заявило міністерство фінансів. - Ми робимо усе можливе, щоб привести наші справи в порядок, і наші успіхи можуть бачити усі".

В агентстві заявляють, що це рішення було викликане "зростанням можливості" того, що Ірландія може потребувати другого пакета фінансової допомоги перед тим, як вона зможе повернутися на ринки капіталу.

Нагадаємо, минулого тижня агентство надало такий же рейтинг Португалії, що викликало критику з боку європейського Союзу.

Читайте також:

Moody's знизило рейтинг держборгу Португалії до "сміттєвого"

ЄС оголошує війну американським рейтинговим агентствам

Moody's погіршило прогнози України по ВВП

Рейтинг Греції визнали найнижчим у світі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: