Moody's знизило рейтинг Японії

Японія намагається відновитися після глобальної економічної кризи з 2009 року, але відновленню завадили землетрус і цунамі в березні 2011 року.

Агентство Moody's знизило рейтинг довгострокового суверенного боргу Японії, вказавши на загрозливі розміри бюджетного дефіциту та заборгованість країни.

Рейтинг був знижений з Aa3 до Aa2, але Moody's зазначило, що прогноз стабільний, повідомляє BBC.

Японія намагається відновитися після глобальної економічної кризи з 2009 року, але відновленню завадили землетрус і цунамі в березні 2011 року: стихійне лихо уповільнило економічне зростання і боляче вдарило по державних фінансах.

"Зниження рейтингу викликане високим рівнем бюджетного дефіциту і нарощуванням японського державного боргу з часу глобальної рецесії 2009 року", - йдеться в заяві Moody's.

"За останні п'ять років часті зміни уряду заважали владі реалізувати свої довгострокові економічні і фіскальні стратегії у вигляді ефективної та послідовної політики", - відзначило агентство.

За останніми даними уряду Японії, у другому кварталі ВВП країни скоротився на 1,3% в порівнянні з таким же періодом 2010 року.

У порівнянні з першим кварталом ВВП зменшився на 0,3%.

Нагадаємо, нещодавно колишній керівник рейтингового агентства Moody's Вільям Харрінгтон заявив, що в агентстві "залякували і переслідували" аналітиків з метою змусити їх дати потрібні оцінки.

За його словами, агентство отримувало гроші від зацікавлених банків і компаній і нерідко чинило тиск на незалежних аналітиків, на основі досліджень яких складаються рейтинги.

Читайте також:

Японія витратить на відновлення 150 мільярдів доларів

Fitch погіршив прогноз рейтингу Японії до "негативного"

Екс-глава Moody's: агентство завищувало рейтинги за гроші

Глава Standard & Poor's йде у відставку

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: