Московський патріархат попросив у "Газпрома" дешевий газ для України

Російська церква добивається газових пільг для підприємств, які надають підтримку УПЦ Московського патріархату.

Російська православна церква (РПЦ) надіслала листа "Газпрому" з проханням продавати російський газ безпосередньо хімічним підприємствам України. В РПЦ кажуть, що це дозволить знизити ціни на газ для підприємств, які надають підтримку Українській православній церкві Московського патріархату.

З відповідним листом глава синодного відділу Московського патріархату з відносин Церкви і суспільства протоієрей Всеволод Чаплін звернувся до голови ради директорів "Газпрому", першого віце-прем'єра Віктора Зубкова.

Як відзначає російське видання "Московский комсомолец", Всеволод Чаплін продемонстрував надзвичайні знання в природі газохімічного бізнесу: лист містить пропозицію використовувати "толлінгові схеми" або постачати газ за цінами, які "дозволяють їм (українським хімічним гігантам) випускати конкурентноздатну продукцію". У тому ж листі вказана причина священицького клопоту: українські хімзаводи надають "істотну допомогу" Українській православній церкві Московського патріархату.

Проте, як зазначає видання, будучи розумною людиною, протоієрей Чаплін чудово знає, що його послання не принесе результату і потрібно хіба що для формальної звітності перед українськими спонсорами. Тому і направлений лист на ім'я Зубкова, який у "Газпромі" практично нічого не вирішує. Якщо "Газпром" і погодиться ввести пільгові ціни на газ для братських хіміків, то, напевно, в обмін на солідну частку власності в українському хімпромі, а не завдяки богоугодним проханням про толлінг, пише МК.

Читайте також:

Російський газ для України подорожчав

Суд зобов'язав "Нафтогаз" виплатити "РосУкрЕнерго"197 млн дол.

Мінекономіки вимагає підвищити ціни на газ для населення на 20%

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: