Москва хоче від Києва повернення активів російським бізнесменам за дешевший газ

У Москві заявляють, газотранспортний консорціум - недостатня плата для зниження цін на газ для Києва.

Москва домагається перегляду підсумків перерозподілу власності в Україні у період правління Віктора Ющенка, коли багато російських олігархів втратили активи в країні. За це Україна може розраховувати на дешевший газ.

Саме це питання буде одним з тих, які обговорюватимуться в Москві між прем'єром РФ Володимиром Путіним та Миколою Азаровим, - повідомляють джерела в російському уряді.

Прем'єри обговорять широке коло питань двостороннього співробітництва - від виробництва ядерного палива до літакобудування. Головним стане вибудовування нової схеми відносин у газовій сфері. Москва вже дала зрозуміти Києву, що запропоновані умови її не влаштовують.

Як пояснило джерело в уряді РФ, Москву " повністю влаштовує контракт від 19 січня 2009 року з газу (підписаного за підсумками газового конфлікту РФ та України), і перш, ніж погоджуватися на внесення змін, потрібно зрозуміти, що Росія отримає натомість". В "Газпромі" неофіційно підтвердили: "Якщо ми тут втратимо 3 млрд доларів, то десь повинні їх заробити".

При цьому газотранспортний консорціум не є тією платою, за яку Росія готова знизити ціни на газ для України, повідомили джерела в уряді і в газовій монополії. "Ідея вимагає докладного аналізу та розробки нового техніко-економічного обґрунтування. Зараз не 2002 рік, і ми повинні зрозуміти, на яких умовах ми отримаємо ГТС у концесію і як включити європейського партнера в консорціум в рамках обмежень третього енергопакету ЄС (забороняє одночасно володіти трубою і продавати газ)",- пояснило джерело в "Газпромі".

"Перш за все, ми хочемо отримати гарантії українського уряду щодо захисту інтересів російського бізнесу від рейдерських атак в цій країні", - пояснило джерело.

По суті, мова йде про намір РФ домагатися перегляду підсумків переділу власності, який розпочався в Україні після перемоги "помаранчевої революції".

Крім того, Москва, схоже, має намір вимагати гарантій, які надалі гарантують російським активвам в Україні захист від посягань.

Читайте також:

Азаров поїде до Путіна знижувати ціни на російський газ

Кабмін назвав ціну, яку він готовий платити за російський газ

Україна не переконала Росію знизити ціни на газ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: