Москва найдорожча

Москва другий рік поспіль займає перше місце в рейтингу найдорожчих міст світу для іноземців.

Москва
Вулиця найдорожчого міста світу
Британська консалтингова фірма Mercer HR, яка оцінює вартість життя для тих, хто приїжджає працювати в те або інше місто, повідомляє, що за останній рік іноземці стали витрачати в російській столиці ще більше, ніж під час складання попереднього рейтингу.

На думку британських експертів, незмінне лідерство російської столиці пов'язане з зміцненням російської валюти і підвищенням орендної плати.

"Москва визнана найдорожчим містом Європи і всього світу другий рік поспіль, - говорить представник Mercer HR Івона Трабер. - Вартість життя для іноземців зросла через подорожчання рубля і вартості оренди житла, що постійно росте".

До рейтингу найдорожчих міст світу увійшло ще одне російське місто Санкт-Петербург - йому дісталася 12-а позиція, тобто вище за такі міста, як Париж (13-е місце), Нью-Йорк (15-е) і Тель-Авів (17-е).

На думку Mercer HR, Київ - 28-е по „вартості” місто світу, тобто іноземцям в ньому жити дорожче, ніж, скажімо, в Барселоні (31-а позиція), Франкфурті (40-а), Лос-Анджелесі (42-а), Берліні (45-а) і Празі (49-а).

Експерти при цьому нагадують, що при оцінці вартості життя в Москві - також як в Санкт-Петербурзі і Києві - необхідно також брати до уваги місцеві чинники - такі як поїздки на звичайних міських таксі, а не на тих, які замовляють для своїх постояльців готелю.

Аналогічна ситуація і в інших сферах: є ресторани "для багатих" і є "для всіх інших" - при тому, що якість їжі і рівень обслуговування в тих і інших часто не дуже відрізняються.

Лондон в рейтингу консалтингової фірми піднявся відразу на три позиції - з п'ятого на друге місце. Mercer HR - також як і у разі столиці Росії - пояснює це зміцненням британського фунта в порівнянні з американським доларом і орендними ставками, що злетіли.

Третє місце цього року займає Сеул (другий за результатами попереднього рейтингу), а четверте - Токіо. П'яте місце дісталося Гонконгу, а шосте - Копенгагену.

При складанні рейтингу експерти оцінювали вартість більш ніж 200 товарів і послуг, зокрема оренди житла, транспорт, їжу, одяг, предмети домашнього ужитку і розваги.

У рейтингу 147 міст світу найдешевшим для іноземців п'ятий рік поспіль визнаний Асунсьйон. Столиця Парагвая не на багато відстає від пакистанського Карачі і еквадорського Кіто.

Рейтинги, що щорічно складаються агентством Mercer HR, покликані допомогти керівникам великих компаній розраховувати вартість витрат для своїх співробітників, що знаходяться в тривалих зарубіжних відрядженнях.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: