Москва передасть Києву пропозиції щодо "газової угоди" у вересні

Документ підготовлено у розвиток довгострокового контракту від 19 січня 2009 р. між "Нафтогазом України" і "Газпромом".

Росія має намір передати Україні пропозиції щодо міжурядової угоди щодо газу найближчим часом, можливо, у вересні 2009 р.

Про це повідомив сьогодні заступник директора департаменту міжнародної співпраці Міністерства енергетики Росії Михайло Плєшкін на українсько-російському бізнес-форумі.

Міністр палива й енергетики України Юрій Продан не виключає, що якщо сторони встигнуть підготувати угоду, то її винесуть на розгляд міжурядового комітету, засідання якого заплановано на жовтень під керівництвом глав урядів. Про це він повідомив журналістам. Міністр пояснив, що документ підготовлено у розвиток довгострокового контракту від 19 січня 2009 р. між "Нафтогазом України" і "Газпромом". Він нагадав, що в газовій сфері уряду в минулі роки уклали декілька документів, але вони не діють. "Обидві сторони прагнуть упорядкувати нормативно-правову базу", - відзначив міністр.

Продан виступає за те, щоб новий документ передбачав "певні гарантії держави" із зобов'язань господарюючих суб'єктів і механізми для вирішення спірних питань, якщо їх не можна врегулювати на рівні компаній.

Комітет з економічного співробітництва українсько-російської міждержавної комісії ще в жовтні 2006 р. доручив провести інвентаризацію угод, що діяли між країнами, в газовій сфері.

Читайте також:

У IV кварталі російський газ для України подорожчає

"Нафтогаз" розрахувався з Москвою за серпневий газ

"Газпром" розповів, скільки платитиме Україні за транзит газу

Тимошенко пішла на поступки Путіну: газові компроміси України

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: