Москва після вступу в СОТ буде моніторити українське молоко і сир

Росія буде щомісяця відслідковувати обсяги поставок близько 30 товарів з України у зв'язку з її приєднанням до СОТ.

Українські товари, на думку директора департаменту торговельних переговорів Мінекономрозвитку Росії Максима Медведкова, можуть завдавати збитків російським виробникам.

"Ми завершили аналіз наслідків для російських виробників приєднання України до СОТ. Через те, що Україна у низці позицій приєдналася до цієї організації на більш ліберальних умовах, ніж діють у нас, ми будемо вести постійний щомісячний моніторинг щодо низки товарів", - сказав він.

За його словами, починаючи з 1 січня наступного року, будуть щомісяця відслідковуватися та аналізуватися обсяги постачання цих товарів, і якщо виявляться якісь порушення, то "будемо вживати заходів у рамках чинної угоди з Україною".

Медведков повідомив, що це стосується приблизно 30 позицій, в основному сільгосптоварів - масла, молока, вершків, сирів та інших. Крім того, у цей список потрапили сільськогосподарські машини, меблі, папір, картон та інші товари. Медведков також відзначив, що "апріорі чутливим товаром" є цукор, і українські колеги вже проінформовані про те, щоб режим вилучення цукру з угоди про вільну торгівлю був продовжений ще на кілька років.

Він також нагадав, що, за досягнутими раніше домовленостями, у режим вилучення до 2012 року потрапляє спирт.

Медведков також заявив, що приєднання України до СОТ, яке Росія всіляко підтримувала, "не у всіх випадках виправдало наші очікування". За його словами, останні антидемпінгові процедури, які провела Україна щодо Росії, були з "грубими порушеннями норм СОТ". За його словами, це стосується і розслідувань стосовно нітрату амонію та стрілочних переводів, що використовуються на залізниці.

"Нас це дуже турбує, тому що сподівалися, що українські колеги будуть дотримуватися принципу недискримінаційності", - заявив Медведков.

Він також висловив стурбованість планами України щодо введення 13-процентного імпортного мита на всі товари, ввезені в Україну.

"Останнє повідомлення, що Україна планує ввести 13-процентне мито на всі імпортовані товари, дуже хвилює. Якщо це торкнеться і Росії, то буде грубим порушенням нашої двосторонньої угоди. Ми виходимо з того, що Україна буде діяти у відповідності, як з нашою двосторонньою угодою, так і міжнародними нормами", - зазначив Медведков.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: