Москва пригрозила відібрати у Мінська кредит після промови Лукашенка

За словами міністра економічного розвитку РФ Андрія Слєпнєва, не можна "однією рукою брати позики, а іншою ударяти по нашим економічним інтересам".

Мінекономрозвитку Росії може виступити за перегляд кредитного співробітництва з Білоруссю, якщо влада цієї країни введе обмеження на ввезення товарів. Про це заявив заступник міністра економічного розвитку РФ Андрій Слєпнєв.

Нагадаємо, раніше президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що у випадку посилення фінансової кризи в країні Мінськ може припинити весь імпорт і закрити кордони.

"Навряд чи ми будемо зв'язуватися з судами, але, можливо, будемо виступати за те, щоб дивитися на кредитну співпрацю", - заявив Слєпнєв в кулуарах Петербурзького міжнародного економічного форуму.

У червні в Києві було підписано угоду про виділення Білорусі, яка переживає найжорстокішу економічну кризу, стабілізаційного кредиту на 3 мільярди доларів з антикризового фонду ЄврАзЕС, фінансованого в основному Росією. Планується, що перший транш у розмірі 800 мільйонів доларів надійде в Білорусь вже в червні 2011 року. Мінськ також попросив про кредити МВФ. Умовою фінансової підтримки кредитори поставили економічні реформи і приватизацію.

"Ми направили їм (Білорусі – ред.) запит на офіційні консультації, тому що заходи, які зараз приймаються з обмеження кредитування, обмеження на покупку валюти, щодо обмеження приватних підприємців, які закуповують російські комплектуючі, - це грубим чином порушує ті угоди, яких ми досягли в рамках Митного союзу і зони вільної торгівлі", - зазначив Слєпнєв.

За його словами, "не можна однією рукою брати позики, а іншою ударяти по нашим економічним інтересам".

"Я не беруся говорити про заходи, але коли говоримо про наступні транші позики Білорусі, то повинні в комплексі на всі ці відносини дивитися", - зазначив російський міністр, додавши, що поки ситуація розвивається у негативному ключі, оскільки "ніяких рішень, що враховують наші інтереси, не готується".

Наслідком, валютної кризи, що почалася в березні в Білорусі, стали девальвація білоруського рубля, інфляція в 25% за п'ять місяців, дефіцит товарів і готівкової валюти.

Девальвувавши рубль, Нацбанк Білорусі ввів жорсткі обмеження на коливання курсу, що призвело до фактичного заморожування валютного ринку. Президент Лукашенко, який взяв управління економікою країни в свої руки, не збирається скасовувати обмежень, хоча визнає, що проблема дефіциту валюти найближчим часом не буде вирішена.

Читайте також:

Казахстан готовий приватизувати підприємства Білорусі

Лукашенко може закрити кордони Білорусі

Білорусь підвищить бюджетникам зарплати попри вказівки МВФ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: