Москва відмовила Києву в зниженні ціни на газ

Російська сторона не бачить причин переглядати формулу ціни на газ для Києва. Крім того - погрожує штрафами.

Москва не має наміру переглядати формулу ціни на газ для Києва у бік зниження, на чому раніше наполягала українська сторона.

Як відомо, 26 жовтня відбудеться візит прем'єр-міністра Росії Володимира Путіна до України, в рамках якого сторони будуть обговорювати умови постачання російського газу в 2011 році.

Українська влада не раз заявляла, що ціни на російський газ є занадто високими, і обіцяла домагатися перегляду газової угоди з Росією. За даними прем'єр-міністра Миколи Азарова, у першому кварталі країна одержувала паливо з Росії по 330 доларів за тисячу кубометрів і щоквартально ціна підвищувалася приблизно на 25 доларів. Як зазначав Азаров, така угода є "кабальною", а країна справляється з виплатами лише завдяки знижці.

У квітні поточного року Росія погодилася надати Україні знижку на газ у 100 доларів за тисячу кубометрів від формульної ціни, якщо остання становить більше 330 доларів за тисячу кубометрів і в 30 відсотків, якщо менше. Як підрахував президент Віктор Янукович, завдяки знижці країна зможе заощадити три мільярди доларів в 2010 році і чотири мільярди - у 2011-му.

Заступник голови "Газпрому" Валерій Голубєв у вересні 2010 року заявив, що ціна на російський газ для України в 2011 році буде зафіксована на рівні 250 доларів за тисячу кубометрів. При цьому раніше український віце-прем'єр Сергій Тігіпко відзначав, що Київ влаштувала б ціна на російське паливо в 240-260 доларів. У такому випадку, зазначав чиновник, внутрішні ціни на газ для українців можна було б не підвищувати.

Тим не менш, незважаючи на знижку, надану Росією, з 1 серпня тарифи на природний газ для споживачів усередині Україні були підвищені на 50 відсотків. Крім того, аналогічне підвищення буде проведено в квітні 2011-го.

Поки Москва готова лише знизити контрактні зобов'язання Києва з відбору газу, встановивши мінімально необхідний відбір палива на рівні 2010 року - близько 36 мільярдів кубометрів газу. При цьому всі спроби уряду України внести в транзитний контракт зобов'язання "Газпрому" з транспортування газу були відкинуті російською стороною.

За підсумками дев'яти місяців "Нафтогаз" закупив в "Газпрому" 22,8 мільярда кубометрів газу. Для виконання угоди із закупівель палива на 2010 рік йому доведеться сплатити в четвертому кварталі близько 13 мільярдів кубометрів. В іншому випадку українській компанії загрожує штраф, обіцяє російська сторона.

Читайте також:

Азаров обговорить з Путіним газове питання

Азаров подякував Путіну за дружбу з Росією

Азаров планує газове побачення з Путіним

Росія пообіцяла дешевий газ в обмін на злиття з "Нафтогазом"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: