"Мотор Січ" побудує завод у Росії

Спільно з урядом Саратовської області "Мотор Січ" організує виробництво газотурбінних електростанцій і газотурбінних приводів

Протекціонізм російської влади змушує українських машинобудівників налагоджувати виробництво в Росії. 18 вересня "Мотор Січ" підписала з урядом Саратовської області угоду про створення спільного підприємства з випуску продукції енергетичного машинобудування. Аналогічні плани є і у групи "Енергетичний стандарт". Експерти прогнозують, що машинобудівники перенесуть до Росії частину виробництва - складання агрегатів, виготовлених в Україні.

Спільно з урядом Саратовської області (Росія) "Мотор Січ" організує виробництво газотурбінних електростанцій і газотурбінних приводів для компресорних станцій, повідомив прес-центр уряду області. Сторони на паритетних засадах інвестують у проект 120 мільйонів доларів протягом шести років. До програми ремонту та обслуговування газотурбінних двигунів "Мотор Січ" також буде залучений Саратовський авіаційний завод.

Плани з відкриття виробництва в Росії мають і інші виробники продукції енергетичного машинобудування. "Російський уряд постійно посилює протекціоністську політику по відношенню до своїх виробникам, що відбивається і на наших замовленнях: укладати нові контракти стає все складніше. Тому ми зараз розглядаємо варіант запуску виробництва в Росії", - розповів віце-президент групи "Енергетичний стандарт" (управляє Сумським НВО ім. Фрунзе і "Запоріжжятрансформатор") Віктор Чобан. За його словами, поки машинобудівникам вдається нарощувати обсяги поставок в Росію, але ця тенденція може змінитися вже наступного року. За даними Мінпромполітики, на Росію в I півріччі припало більше 41% загального обсягу експорту продукції енергетичного машинобудування. У минулому році обсяг експорту цієї продукції досяг 760 млн доларів.

Джерело в міністерстві економічного розвитку і торгівлі Росії розповіло, що офіційно в країні поки не обмежений імпорт машинобудівної продукції з України. Проте діють податкові пільги для власних виробників. Крім того, у липні міністерство звернулося до керівництва енергетичних монополій з проханням при виборі постачальників устаткування віддавати перевагу російським.

Втім, повністю переносити свої виробництва на територію Росії українські машинобудівники не стануть, упевнений генеральний директор ДП "Зоря-Машпроект" Андрій Хоменко. "Будівництво нового заводу, такого як" Мотор Січ "або НВО ім. Фрунзе, обійдеться від 900 млн до 1,2 млрд доларів. Це просто недоцільно", - сказав він. З ним згоден начальник аналітичного відділу ІК "Брокеркредитсервіс" Максим Шеїн: "Машинобудівникам досить просто налагодити в країні збірку своєї продукції. Це допоможе отримати податкові пільги і утриматися на російському ринку під виглядом місцевого виробника".

Читайте також:

Ще одна українська авіакомпанія потрапила до чорного списку ЄС

Україна продасть Росії двигуни

Легендарний запорізький "Мотор" припинив існування

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: