МВФ через місяць дасть Україні 3 мільярди доларів

Другий транш кредиту Міжнародного валютного фонду буде майже вдвічі меншим, ніж сума, отримана Україною минулого року.

Місія Міжнародного валютного фонду буде рекомендувати раді директорів МВФ виділити Україні близько 2,8 мільярда доларів у якості другого траншу антикризового кредиту.

Про це на спільній прес-конференції з прем'єром Юлією Тимошенко та головою Нацбанку Володимиром Стельмахом заявила голова місії фонду в Україні Джейла Пазарбазіоглу.

За словами представниці МВФ, дискусії, проведені в ході її візиту до Києва, були конструктивними. "Ми знаємо, що зараз ми переживаємо важкі часи, й дуже важливо забезпечити розробку такої програми, яка б допомогла Україні. Я сподіваюся, що ми одержимо підтримку з усіх сторін, щоб розробити таку структурну політику, яка спрацює", - наголосила Пазарбазіоглу.

Вона додала, що в разі згоди ради директорів МВФ із рекомендаціями місії, Україна отримає другий транш кредиту до середини травня.

У свою чергу, Тимошенко повідомила, що Україна та МВФ підійшли до фінальної стадії обговорення меморандуму про співпрацю по кредиту.

"Два тижні йшла достатньо продуктивна і детальна робота, й ми сьогодні можемо вийти на фінальну стадію обговорення нашого головного документа – меморандуму", - заявила український прем'єр.

Вона підкреслила, що на зустрічі у п'ятницю, в якій взяли участь представники місії фонду, НБУ, Міністерства фінансів і Секретаріату президента, вдалося обговорити всі неузгоджені питання і сформулювати єдине бачення подальшої співпраці.

Тимошенко також наголосила, що половина із майже 3 мільярдів, отриманих від МВФ, піде в український бюджет.

Отримання другого траншу від МВФ прокоментували і в Секретаріаті президента. За словами керівника головної служби соціально-економічного розвитку СП Романа Жуковського, гроші Україна може отримати вже 13 травня.

"Це позитивний сигнал для ринку", - зазанчив із цього приводу Жуковський.

Нагадаємо, рішення про виділення антикризового кредиту Україні Міжнародний валютний фонд ухвалив у листопаді минулого року. Сума кредиту становить 16,43 мільярда доларів. Восени ж минулого року Україна вже отримала перший транш кредиту в розмірі 4,5 мільярда доларів.

За результатами переговорів у Києві представники місії МВФ почали розглядати можливість збільшення суми кредиту для України і направлення частини кредитних коштів для компенсації дефіциту вітчизняного держбюджету.

Цього тижня уряд ухвалив низку постанов, що мають збалансувати економіку України, зменшити дефіцит бюджету та полегшити отримання другого траншу кредиту.

Ухвалені Кабміном документи зокрема стосуються внесення змін до державного бюджету зі скороченням витратної частини, збільшення ціни на газ і електроенергію для тих, хто споживає їх у великих обсягах, забезпечення рівних умов для всіх платників до Пенсійного фонду, збалансування бюджету НАК "Нафтогаз України", легалізації платних послуг, а також рекапіталізації банків, в які були введені тимчасові адміністрації.

Читайте також:

МВФ пророкує падіння українській економіці у 8%

Яценюк: без Ради кредит МВФ не отримати

МВФ поїде з України, не давши грошей

Ющенко: Україна вже на дні економічної кризи

ВідеоМВФ дасть Україні 3 млрд дол

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: