Тимошенко: МВФ дасть Україні гроші не в кредит

Прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко заявила, що уряд з МВФ відпрацювати нову модель співпраці, тому гроші будуть.

Кабінет міністрів і Міжнародний валютний фонд відпрацювати нову модель співпраці, яка передбачає виділення Україні коштів на некредитній основі. Про це повідомила у середу в ході прес-конференції прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко.

Вона також повідомила, що остаточне рішення буде ухвалене найближчими днями. "До кінця тижня питання буде вирішене", - запевнила Тимошенко.

Як повідомлялося, керівник Міністерства фінансів Ігор Уманський заявив про неможливість перегляду цього року програми співпраці з Міжнародним валютним фондом (МВФ) у частині отримання 4 траншу кредиту до кінця 2009 року. Про це він сказав журналістам у Кабміні.

"Цього року перегляд (програми співпраці - ред.) неможливий. Безумовно, це насамперед, наші внутрішні питання і відсутність консолідації основних політичних інститутів в умовах кризи. Це найбільша проблема України", - сказав він.

При цьому він вважає, що також МВФ не готовий дати черговий транш кредиту через неприйняття держбюджету і підвищення соцстандартів.

Також Уманський відзначив, що коли почнеться бюджетний процес, то МВФ прийматиме рішення щодо прибуття місії до України.

З 2008 року Україна одержала вже три транші кредиту МВФ на загальну суму 12 млрд доларів. Зараз під питанням четвертий транш на 3,5 млн доларів. У МВФ неодноразово заявляли, що незадоволені політичною ситуацією в Україні і чекають на консолідовану позицію влади щодо реалізації антикризових дій.

Після підписання президентом Віктором Ющенком закону про підвищення соціальних стандартів глава МВФ Домінік Стросс-Кан заявив, що Фонд виділить Україні четвертий транш кредиту тільки після завершення президентських виборів, які заплановані на січень 2010 року.

Утім, прем'єр Юлія Тимошенко негайно повідомила, що переговори з цього приводу ще тривають, і уряд сподівається отримати гроші до Нового року.

Читайте також:

Офіційно: Україна не отримає гроші МВФ до Нового року

МВФ змінює голову своєї місії в Україні

Україна сподівається, що МВФ дасть до виборів хоча б частину кредиту

Україна екстрено запросила у МВФ 2 мільярди доларів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: