Третю частину грошей від МВФ Україна отримає одразу після другої

МВФ готовий швидко надати третій транш кредиту, якщо Україна посилить банківський сектор.

Міжнародний валютний фонд зможе досить швидко виділити Україні третій транш за програмою співпраці, розмір якої може скласти 2,83 млрд доларів.

Про це повідомила глава місії Джейла Пазарбазіоглу. "Ми домовилися з керівництвом країни, що розіб'ємо транші абсолютно навпіл – 50 на 50, і незабаром повернемося, щоб обговорити, що буде з новим траншами. У спеціальних правах запозичення два транші разом - 3,8 млрд: 1,9 млрд - перший транш і наступний транш - 1,9 млрд", - сказала вона.

Крім того, Пазарбазіоглу відзначила, що для позитивного вирішення питання про наступний транш Україні необхідно продемонструвати прогрес в питаннях реструктуризації і посилення банківського сектора. "Думаю, що дуже скоро повернемося в країну, щоб фіналізувати наступний транш програми", - додала вона. Варто відзначити, що при цьому глава місії не повідомила, в яких конкретно терміни може бути наданий третій транш.

Напередодні Пазарбазіоглу заявила, що місія МВФ рекомендуватиме виділити Україні другий транш кредиту в розмірі близько 2,8 млрд доларів. У свою чергу, прем'єр Юлія Тимошенко сказала, що частина другого транша МВФ буде використана для покриття дефіциту державного бюджету.

Програма stand by загальним об'ємом 11 млрд доларів, затверджена минулою восени, спочатку передбачала, що місія МВФ щокварталу перевірятиме виконання Україною умов меморандуму економічної політики підписаного українським керівництвом. В разі їх дотримання наступний транш повинен був надійти 15 лютого (1,25 млрд - 1,87 млрд доларів), потім - 15 травня (2,5 млрд - 3,73 млрд доларів), 15 серпня (0,75 млрд доларів) і 15 листопада (2 млрд доларів) 2009 року.

Місія Міжнародного валютного фонду буде рекомендувати раді директорів МВФ виділити Україні близько 2,8 мільярда доларів у якості другого траншу антикризового кредиту.

За результатами переговорів у Києві представники місії МВФ почали розглядати можливість збільшення суми кредиту для України і направлення частини кредитних коштів для компенсації дефіциту вітчизняного держбюджету.

Цього тижня уряд ухвалив низку постанов, що мають збалансувати економіку України, зменшити дефіцит бюджету та полегшити отримання другого траншу кредиту.

Читайте також:

МВФ через місяць дасть Україні 3 мільярди доларів

МВФ пророкує падіння українській економіці у 8%

Яценюк: без Ради кредит МВФ не отримати

МВФ збирається збільшити кредит для України

ВідеоПазарбазіоглу про гроші від МВФ для України

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: