МВФ: фінансова криза в Греції може інфікувати інші країни ЄС

У МВФ занепокоєні кризовою ситуацією в Греції, яка може поширити фінансову кризу на інші країни ЄС. Водночас Обама та Меркаль наполягають на "рішучих діях" грецької влади у вирішенні питання.

Голова Міжнародного валютного фонду (МВФ) Домінік Стросс-Кан застеріг про те, що грецька фінансова криза може поширитися по всій Європі.  

На думку голови МВФ, заходи зі сприяння Греції, які схвалив Євросоюз, мають бути терміново здійснені, тому що ситуація погіршується і може вплинути на інші країни.

Водночас, президент США Барак Обама і канцлер Німеччини Ангела Меркель у телефонній розмові обговорили ситуацію з боргами Греції.

Обама і Меркель погодилися з тим, що у випадку з економічними труднощами Греції необхідні "рішучі дії" грецької влади, а також "своєчасна допомога" з боку МВФ і ЄС.

Нагадаємо, уряд Греції звернувся з проханням про надання пакета фінансової допомоги до Міжнародного валютного фонду і Європейського Союзу.

Водночас більше половини громадян Греції вважають, що цей захід скоріше негативно вплине на розвиток економіки країни. За даними соціологічних опитувань, лише 27% греків вірять, що їхня країна отримає від цієї допомоги вигоду.

Греція бажає отримати від ЄС і МВФ 40 - 45 мільярдів євро для стримування катастрофічного бюджетного дефіциту, який перевищує 13%.

Як повідомлялося, криза в Греції негативно впливає на курс євро, який ще на ранкових торгах 23 квітня впав до рекордно низької позначки по відношенню до долара США за майже рік (1,32 долара). Однак після оголошення про намір Греції звернутися за фінансовою допомогою до МВФ і ЄС курс євро пішов вгору.

Тим часом міжнародне рейтингове агентство Moody's знизило суверенні кредитні рейтинги Греції з A2 до A3, помістивши їх на перегляд з "негативним" прогнозом. Аналітики вважають, що існують значні ризики зростання державної заборгованості Греції до більш високого рівня.

Читайте також:

Греція офіційно попросила фінансової допомоги у МВФ і Євросоюзу

Греція і Goldman Sachs обвалили біржі Європи

МВФ зібрав кошти на нову кризу

Євросоюз ухвалив рішення про виділення кредиту Греції

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: