МВФ готовий збільшити суму кредиту для України

Виплата частини кредиту МВФ починеться у 2012 році, через три роки після отримання коштів, і триватиме два роки.

Міжнародний валютний фонд готовий розглянути пропозиції про збільшення сум траншей, що залишилися. Про це заявив глава представництва МВФ в Україні Макс Альєр. За його словами, затверджена програма діє до жовтня 2010 року, в її рамках планується надати чотири додаткові платежі зі спеціальних прав запозичення номіналом SDR 4 млрд (близько 6,3 млрд доларів).

"За нашими оцінками, програма адекватно фінансується. Ми не вели переговорів про збільшення фінансування, але якщо ситуація зміниться, знадобляться додаткові ресурси й уряд надасть достатні економічні обґрунтування, то МВФ готовий розглянути такі пропозиції", - сказав Альєр.

Він повідомив, що виплата частини кредиту для покриття бюджетного дефіциту починається у 2012 році, через три роки після отримання коштів, і триватиме два роки.

Альєр також підкреслив, що у МВФ вважають, що зараз не час змінювати Бюджетний кодекс. "Держбюджет на 2010 рік має розроблятися на тих самих принципах, що і попередні бюджети", - сказав він. "Ми не проти децентралізованої фінансової системи, але її реформа має бути добре продуманою, а в уряду має бути достатньо ресурсів для її реалізації, особливо в перехідний період", - додав Альєр.

За його словами, в Україні економічне зростання буде дуже скромним - за прогнозами МВФ, 3% від ВВП. "Але з погляду надходжень до бюджету в 2010 році з'являться нові механізми. Після підвищення цін на газ зменшиться підтримка "Нафтогазу". А підвищення акцизів надасть великі результати не поточного, а наступного року. Крім того, очікується збільшення збору податків", - сказав Альєр.

Глава представництва МВФ в Україні також відзначив, що у світовій економіці дно кризи вже досягнуто. "Видно позитивні ознаки, особливо на ринках, що розвиваються. Кінець цього року буде ознаменований поступовим поліпшенням ситуації, і світовий ВВП у 2010 році зростатиме. Що стосується України, ми не прогнозуємо погіршення ситуації", - сказав він, додавши, що не бачить жодних причин говорити про другу хвилю кризи.

Читайте також:

Янукович: кредити МВФ стали сильнодіючим наркотиком

Україна отримала від МВФ 3,3 мільярди доларів

Україна розрахується за газ грошима МВФ

Місія МВФ приїде в Україну в жовтні

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: