МВФ: криза наближається

МВФ попереджає Україну про наближення гострої економічної кризи.

Країни Балтії та Південно-Східної Європи, у тому числі й Україна, можуть стати місцем наступної великомасштабної економічної кризи. Про це попереджає директор європейського департаменту Міжнародного валютного фонду Майкл Депплер.

"Поза сумнівом, декілька країн дійсно демонструють такі ж симптоми, як і низка азіатських країн перед регіональною фінансовою кризою, що трапилася десять років тому," - сказав він в інтерв'ю газеті "Дзеркало тижня" в номері, опублікованому в суботу, 8 грудня.

Тривожним симптомом, на думку економіста, є дефіцит поточних рахунків, який фінансується за рахунок іноземних коштів, а також рівень боргу приватного сектора, що зростає.

"До того ж, окремі країни зі щонайгострішими проявами цих симптомів дотримуються режиму фіксованого обмінного курсу," - відзначив Депплер.

Ситуація, на його думку, не є повністю аналогічною тій, яка склалася в Азії десять років тому. Оскільки довіра інвесторів до якості управління цими економіками значно вище, ніж була тоді.

"По-друге, на думку інвесторів, багатьом європейським економікам з ринками, що формуються, привід для оптимізму дає і фактичне або потенційне членство в Європейському Союзі," - додав експерт.

Проте, на думку фахівця, дефіцит поточних рахунків все одно є дуже великим для нормального функціонування економіки.

"Хай там що, але рівень цього дефіциту в окремих країнах неприйнятно високий, в деяких випадках досягаючи однією п'ятою національного доходу," - констатував він.

Це, вважає Депплер, може свідчити про невиправдану залежність від зовнішнього фінансування і про вразливість до несподіваних збоїв у ньому.

На цьому фоні Міжнародний валютний фонд радить таким країнам утримуватися від подальшого стимулювання споживацького буму, рушійною силою якого став приватний сектор. Ще одним механізмом заборони зростання боргів приватного сектора має стати контроль у банківській сфері.

"Рішення про надання кредитів мають базуватися на реалістичних очікуваннях з боку позичальників і кредиторів," - упевнений Депплер.

Крім того, країни регіону, на думку МВФ, мають нарощувати ефективність своїх економік шляхом реформування.

"Країні повинні продовжувати реформувати свої інститути й намагатися переконати іноземних інвесторів у тому, що їх надії на високу віддачу від інвестицій справдяться," - підкреслив Депплер.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: