МВФ лякає Україну рецесією (відео)

Внаслідок зовнішніх шоків економіка України, як і решти країн Європи, може зазнати рецесії.

Про це сказано у проекті меморандуму між Кабміном та МВФ. У зв'язку з цим, на думку експертів МВФ, українському уряду слід застосувати консервативний підхід, обираючи макроекономічні цілі на 2009 рік.

У проекті документу зазначено, що мета українського уряду на 2009 рік – забезпечити інфляцію на рівні до 17%, і на досягнення цієї мети повинні спільно працювати всі урядові інституції та Нацбанк. Планується також, що цей цільовий показник буде переглядатись, особливо під час підготовки бюджету на наступний рік.

Крім того, на думку експертів МВФ, високий рівень інфляції, що зберігається не дивлячись на загальмування темпів зростання економіки, віддзеркалює, серед іншого, і наміри Кабміну привести рівень цін на газ, що сплачується кінцевими споживачами, у більшу відповідність із собівартістю. МВФ очікує, що дефіцит поточного рахунку скоротиться до 1-2% ВВП, особливо внаслідок загальмування імпорту, чутливого до кредитування, такого як продукція машинобудування, а міжнародні резерви повинні залишатися приблизно на поточному рівні.

МВФ також рекомендує Україні запровадити режим гнучкого обмінного курсу. Експерти МВФ вважають, що гнучкий обмінний курс спрацює як буфер, захищаючи економіку від зовнішніх шоків, а також надасть більше можливостей для контролю за інфляцією.

На думку МВФ, для того щоб роз'яснити такі зміни у валютно-обмінному режимі, Кабінету міністрів у Основних засадах грошово-кредитної політики на 2009 рік слід відзначити, що він скасує коридор обмінного курсу; визначатиме офіційний обмінний курс на рівні ринкового значення обмінного курсу, що склалося у попередній день (включаючи коригування протягом дня, за необхідності, щоб утримувати його у межах +/- 2% від ринкового рівня); а також візьме зобов'язання в рамках перегляду Основних засад грошово-кредитної політики дотримуватися прозорої стратегії щодо інвестицій, основним інструментом якої будуть заздалегідь оголошені регулярні валютні аукціони, а основним напрямком – цільовий показник чистих міжнародних резервів, причому окремі позиції цього документу розкриватимуть роль НБУ як агента уряду із забезпечення його потреб у іноземній валюті.

Курс долара
УНІАН
Заходи і нормативні документи НБУ, що стосуватимуться міжбанківського ринку, будуть мати на меті посилення ринкових механізмів. Будь-які валютні операції з урядом та приватними суб'єктами господарювання здійснюватимуться за ринковим валютним курсом. За очікуваннями МВФ, обмінний курс буде коливатися, однак Кабінет міністрів не повинен допустити його стрімких та невпорядкованих рухів. Український уряд має надавати підтримку новому режиму монетарної політики, вживши заходи, спрямовані на поліпшення роботи валютного ринку, у тому числі скасувавши податок на операції з іноземною валютою (структурний маяк для другого перегляду програми). Крім того, Кабінет міністрів має скасувати валютно-курсові обмеження на здійснення авансових платежів до кінця жовтня 2008 року.

Кабмін також має проводити консультації із МВФ стосовно подальших заходів, які він буде запроваджувати у стосунку до роботи валютного ринку.

ВідеоМВФ лякає Україну рецесією

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: