МВФ попросив українських політиків помиритися заради кредиту

Міжнародний валютний фонд обурився політичними конфліктами, що постійно виникають в Україні.

Основною проблемою на шляху успішної реалізації економічної програми в рамках співпраці України з Міжнародним валютним фондом (МВФ) на сьогоднішній день є відсутність консенсусу в українській владі.

Про це заявила голова місії МВФ в Україні Джейла Пазарбазіолу в інтерв`ю IMF Survey online, опублікованому на офіційному сайті МВФ.

"Щоб будь-яка економічна програма була успішною, має бути мінімальний рівень консенсусу", – зазначила Пазарбазіолу.

Вона підкреслила, що на початку співпраці МВФ з Україною був широкий консенсус щодо антикризової програми, сформований усіма гілками української влади, суспільством і опозицією. "Але тиск політичних подій означає, що консенсусу сьогодні набагато важче досягти. Без цього прогрес зупиниться, відновлення може бути піддане ризику, і люди можуть втратити віру у здатність влади поліпшити економіку", – вважає Пазарбазіолу.

Нагадаємо, з 12 по 24 жовтня цього року місія МВФ перебувала у Києві. Експерти МВФ оцінювали виконання показників критеріїв ефективності програми stand-by згідно з Меморандумом про економічну і фінансову політику від 23 липня 2009 року, підписаному між Україною і МВФ.

25 жовтня була оприлюднена заява Міжнародного валютного фонду, в якому МВФ висловив надію, що закон про підвищення соцстандартів буде ветований президентом України, оскільки він суперечить програмі співпраці.

30 жовтня президент Ющенко підписав цей документ – Закон України "Про встановлення прожиткового мінімуму і мінімальної заробітної плати".

Міжнародний валютний фонд (МВФ) у листопаді 2008 року схвалив для України дворічну програму кредитування на загальну суму 16,4 млрд. дол. і надав перший транш кредиту у розмірі 4,5 млрд. дол.

12 травня в Україну надійшли 2,8 млрд. дол. другого траншу кредиту МВФ.

Частина другого траншу у розмірі 1,5 млрд. дол. була направлена безпосередньо до Державного бюджету України для фінансування зовнішніх боргових зобов`язань уряду.
Третій транш становив 3,3 млрд. дол. замість запланованих 3,2 млрд. Четвертий транш у обсязі 3,8 млрд. дол. МВФ планував надати Україні до кінця 2009 року.

Читайте також:

МВФ: Україна законом про підвищення соцстандартів порушує свої зобов'язання

Європа прогнозує обвал української валюти

Ющенко підписав закон про підвищення соцстандартів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: