МВФ міняє кредит на імена власників українських банків

Міжнародний валютний фонд висунув Україні нови вимоги для отримання чергового траншу кредиту: гроші за інформацію.

Для отримання в червні-липні третього траншу кредиту від МВФ у розмірі 3,3 мільярди доларів, Україна має ухвалити два закони: про оприлюднення реальних власників банків та незалежність Нацбанку.

Умови МВФ вказані в оприлюдненому напередодні звіті фонду. Але експерти вже зазначають складність виконання цих двох вимог: зокрема, через протистояння Верховної ради. А у разі створення коаліції БЮТ і Партії регіонів можуть бути зірвані подальші переговори з фондом і отримання нових кредитів.

На думку керівника служби соціально-економічного розвитку Секретаріату президента Романа Жуковського, закони необхідно ухвалити до прибуття до Києва місії МВФ, запланованого на середину червня. Крім того, потрібно врегулювати механізм рекапіталізації банків. Перевірка виконання решти вимог проводитиметься напередодні видачі четвертого траншу в листопаді. У представництві МВФ в Україні не змогли назвати точні терміни візиту місії фонду.

Україна вже отримала два транши кредиту в поточному році. Третій транш у розмірі 3,31 млрд доларів (за поточним курсом) може бути отриманий в другій половині червня, а четвертий (2,5 млрд) – в листопаді. Таким чином, за підсумками року Україна повинна отримати 6,53 млрд доларів. У 2010 році очікуються ще чотири транші на 0,38 млрд.

Щоб отримати всі кошти, Кабінет міністрів, Верховна рада і Нацбанк повинні утримувати фіскальну дисципліну бюджету, активно працювати над залученням внутрішніх і зовнішніх позик, не вводити обмеження на операції з капіталом, зберігати позитивні процентні ставки (відсотки за депозитами мають бути вище очікуваної інфляції в 16%), щоб відновити приток коштів в банки, і не допускати девальваційного тиску на валютний ринок.

Також повинна бути підвищена незалежність Нацбанку і реформована його рада. До червня необхідно завершити аудит операцій НБУ з рефінансування і валютних інтервенцій в 2008 році.

Експерти вважають, що виконання Україною умов МВФ неістотно вплине на економіку. Активно критикують в основному вимогу обмежити зростання грошової маси.

Читайте також:

Путін просить МВФ дати Україні грошей на газ

Кредити МВФ підуть на реабілітацію комерційних структур

МВФ розглядає питання збільшення кредиту Україні

Українська економіка обвалилася на 21%

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: