МВФ може забрати в України кредит

У фонді попередили Україну про наслідки порушення кредитної угоди.

Контроль за використанням кредитних коштів МВФ, що надаються Україні, здійснюватиме Нацбанк.

Про це в ефірі одного з українських телеканалів заявив постійний представник Міжнародного валютного фонду в Україні Балаш Хорват. Він підкреслив, що саме НБУ надаватиме фонду інформацію про використання коштів.

Балаш Хорват
УНІАН
Представник МВФ Балаш Хорват попереджає, що Україні треба ретельно слідкувати за бюджетом
При цьому Хорват підкреслив, що видача кредитних траншів може бути припинена у випадку, якщо Україна порушуватиме узяті на себе зобов`язання. Головним чинником при цьому буде розмір дефіциту держбюджету.

"Для нас найважливішим критерієм для виділення наступного транша буде рівень бюджетного дефіциту. Якщо витрати бюджету будуть великі – тоді уряд повинен буде знайти кошти (для оздоровлення фінансового сектору – ред.) з цих витрат, – вони повинні бути зменшені, і рівень дефіциту повинен бути зменшений. Якщо дефіцит буде значно більше рівня, з яким ми згодні, це стане проблемою, і Виконавча рада МВФ може ухвалити рішення, що Україна не може одержати наступний транш, доки ця проблема не буде вирішена", - відзначив Хорват.

Він уточнив, що кредитні гроші Україна зможе отримувати щоквартальними траншами протягом двох років. Відсоткова ставка на кредит буде плаваючою і залежатиме від рівня світової відсоткової ставки та від суми наданого кредиту. "Приблизно, це 4%", - сказав Хорват.

За його словами, розмір ставки може бути збільшений, якщо розмір кредиту в чотири рази перевищить резервну квоту. Зараз загальна сума кредиту перевищує цю квоту у 8 разів.

Хорват уточнив, що Україна почне повертати кошти за два роки після отримання кредиту. Його потрібно буде погасити за два роки, відзначив постпред МВФ. "Це означає, що за два роки Україна повинна буде виплатити кожного кварталу основну суму. Процентну ставку треба буде платити щокварталу протягом терміну дії кредиту", - сказав Хорват.

Нагадаємо, МВФ надав Україні стабілізаційний кредит у розмірі 16,43 мільярда доларів позавчора. Перший транш у розмірі 4,5 мільярда Україна має отримати вже у найближчі дні.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: