МВФ розглядає питання збільшення кредиту Україні

Місія МВФ вивчить потреби України і розгляне можливість збільшення їхнього фінансування у червні.

Розгляд питання про необхідні для України обсяги фінансової підтримки місія МВФ вважає передчасним, повідомила директор департаменту зовнішніх відносин фонду Керолайн Аткінсон.

"Ми нещодавно завершили перший перегляд. Це було на початку травня", - сказала вона на традиційному брифінгу в МВФ, який відбувається раз в два тижні.

"Місія вивчить фінансові потреби під час другого перегляду", - додала Аткінсон, відповідаючи на питання про можливе збільшення фінансування для України.

Раніше глава місії МВФ по Україні Джейла Пазарбазіолу повідомила, що другий перегляд програми намічений на червень, і у разі успішного його завершення рада директорів фонду після 15 червня може виділити Україні третій транш у розмірі 3,26 млрд доларів.

Нагадаємо, МВФ затвердив кредитну програму stand by для України у розмірі 14 млрд доларів на початку листопада 2008 року і тоді ж виділив перший транш по ній у розмірі 4,5 млрд доларів.

Програма передбачала щоквартальну перевірку місією МВФ виконання Україною умов меморандуму економічної політики, підписаного українським керівництвом. У разі їх дотримання наступний транш повинен був поступити 15 лютого (1,25 млрд), потім – 15 травня (2,5 млрд), 15 серпня (0,75 млрд) і 15 листопада (2 млрд) 2009 року.

Разом з тим, місія МВФ, що працювала в Україні наприкінці січня початку лютого 2009 року, не завершила перегляд через низку неузгоджених питань. Позитивний висновок за підсумками першого перегляду місія змогла зробити лише в кінці квітня.

Крім того, вона підтримала пропозицію української сторони збільшити розмір другого траншу 2,85 млрд доларів, і направити понад половину вказаної суми на покриття дефіциту бюджету, тоді як традиційно одержувачем засобів МВФ був Нацбанк, а їх цільове призначення полягало в підтримці платіжного балансу.

Нагадаємо, відповідне рішення рада директорів МВФ ухвалила 8 травня.

На рахунки Держказначейства другий траншу кредиту від МВФ у розмірі 2,625 млрд доларів надійшов 14 травня.

Читайте також:

Гроші МВФ надійшли в Україну

Гроші МВФ підуть на виплату боргів

МВФ дає Україні 2,8 мільярда доларів кредиту

МВФ виділив Польщі 20 мільярдів доларів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: