МВФ на паузі: Марченко пояснив відмову фонду надсилати місію до Києва

МВФ на паузі: Марченко пояснив відмову фонду надсилати місію до Києва

Мінфін розраховує до кінця року отримати два транші МВФ по 700 мільйонів доларів.

Місія Міжнародного валютного фонду (МВФ) мала прибути до Києва для перегляду програми співробітництва. Але у фонді хочуть прояснити ситуацію в Україні.

Про це міністр фінансів Сергій Марченко сказав в інтерв’ю виданню "Економічна правда".

Очільник Мінфіну пояснив, що відтермінування приїзду місії було пов'язане з кадровими призначеннями в НБУ, "потім вони ці питання зняли", зараз у них "нормальна комунікація з Нацбанком".

"Місія мала приїхати в серпні, з різних причин вони зробили паузу, хочуть подивитися, як буде розвиватися ситуація в Україні", - сказав він.

Міністр назвав пріоритетні події в Україні, за якими стежить МВФ.

"Питання, які їх цікавлять, в порядку пріоритетності. №1 - ситуація навколо ПриватБанку і Суркісів. №2 - ситуація з обмеженням зарплат для членів наглядових рад та правління. №3 - зареєстровані в Раді законопроєкти, які паплюжать систему корпоративного управління. Вони переживають, особливо щодо цієї агонії проти іноземців. №4 - САП і НАБУ. Ситуацію з антикорупційними органами треба терміново вирішувати", - сказав Марченко.

Крім того, Марченко зазначив традиційні питання МВФ.

"Багато законопроєктів зареєстровано про податкові пільги і преференції. Це їх непокоїть в контексті можливого збільшення дефіциту бюджету. Ми кажемо, що ми проти усіх цих проєктів, тому з позиції уряду все добре. Щодо 2021-го року їх цікавить рамка дефіциту", - додав він.

За його словами, 8 вересня він спілкувався із представниками МВФ, де обговорював проєкт держбюджету на 2021 рік і зазначив, що затвердження бюджету не є умовою МВФ.

Марченко нагадав про плани уряду отримати ще два транші МВФ по 700 мільйонів доларів в рамках діючої програми.

"Що ми плануємо з приводу запозичень? Дійсно, у нас в планах отримати ще два транші МВФ по 700 мільйонів доларів. Від Світового банку також розраховуємо отримати позику. Тобто, якщо цей сценарій справджується, ми можемо сказати, що рік у нас не буде проблем, і тому ці питання по внутрішньому ринку легко можуть перекрити зовнішні джерела запозичень",- сказав Марченко.

Раніше повідомлялося, що міністр фінансів Сергій Марченко очікує завершення перегляду програми stand-by найближчим часом, а також чекає на транші Міжнародного валютного фонду до кінця року. 

Нагадаємо, в червні 2020 року МВФ погодив нову кредитну програму для України на суму 5 млрд доларів. Перший транш у 2,1 млрд доларів Київ отримав 12 червня. У межах програми stand-by заплановані чотири перегляди — за підсумками червня, вересня, грудня 2020 року та червня 2021-го. 

Відео Україна отримає перший транш нової кредитної програми від МВФ

Понад 2 мільярди доларів - перший транш нової кредитної програми від МВФ - Україна отримає вже сьогодні. Про погодження позики, загалом на 5 мільярдів, стало відомо минулої ночі. Уперше в українській історії кредитні гроші підуть у бюджет, із них платитимуть зарплати й пенсії. МВФ не вимагає натомість ні підвищення пенсійного віку, ані збільшення тарифів.

Україна отримає перший транш нової кредитної програми від МВФ

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів