МВФ не дасть Україні кредит, доки дефіцит бюджету не скоротиться вдвічі

Головною умовою МВФ, за якої Україна зможе отримати 5 млрд доларів, є скорочення дефіциту бюджету.

Міжнародний валютний фонд (МВФ) вважає прийнятним дефіцит держбюджету України на 2010 рік до 6% ВВП для продовження співробітництва щодо надання чергового траншу кредиту. Рівень дефіциту, що спостерігається в Україні зараз - понад 12% ВВП. Про це на брифінгу повідомив перший заступник голови Адміністрації президента Ірина Акімова.

"Цифра (за прийнятним дефіцитом держбюджету-2010), що звучала з вуст МВФ, включаючи рекапіталізацію банків, НАК "Нафтогаз" - це цифра порядку 6% (ВВП)", - сказала вона.

"Рівень дефіциту, що спостерігається в Україні зараз - понад 12% ВВП - зрозуміло, не може бути прийнятний і він має бути знижений. Зниження рівня дефіциту повинне розглядатися в тісному зв'язуванні з тими реформами, які український уряд хоче зробити вже в 2010 році", - сказала вона.

Водночас Акімова підкреслила, що такий показник дефіциту ще буде дискутуватися й може бути переглянутий.

"Це (припустимий дефіцит бюджету-2010 до 6% ВВП) не догма, це орієнтир, маяк, на який можна дивитися розумно, прагматично й продовжуючи обговорювати програму реформ", - сказала вона.

На думку першого заступник голови Адміністрації, дискусії навколо прийнятного показника рівня бюджетного дефіциту повинні проводитися з урахуванням необхідності реалізації економічних реформ.

На думку Акімової, раніше прийняті парламентом законодавчі акти про підвищення соціальних стандартів повинні виконуватися, і це також має враховуватися в ході дискусії української влади з експертами МВФ.

Як відомо, українська влада сподівається на ухвалення МВФ рішення про надання до червня четвертого траншу кредиту у розмірі 5 млрд доларів.

Відновлення співпраці з Фондом дозволить Україні отримати з інших міжнародних джерел додаткове фінансування на 2 млрд доларів.

Читайте також:

Україна розраховує до червня позичити в МВФ 5 млрд доларів

МВФ назвав три умови виділення кредиту Україні

В МВФ переконані, що Україна виходить з кризи

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: