МВФ не хвилює ні українська інфляція, ні ріст споживчих цін

Висока інфляція та темпи росту споживчих цін в Україні не впливають на хід переговорів країни з МВФ.

Для МВФ інфляція та темпи зростання споживчих цін в Україні не є показниками, які впливають на те, чи триватиме співпраця Фонду з країною, чи ні. Про це повідомили джерела, знайомі з роботою місії Міжнародного валютного фонду.

За словами представника фонду, для МВФ набагато важливіша робота усіх державних органів над виконанням раніше досягнутих домовленостей - проведення пенсійної реформи та злагоджені дії уряду і Верховної ради в питанні збільшення тарифів на природний газ і опалювання.

В зв'язку з цим не слід надавати такого серйозного значення листуванню, що виникло між урядом і Національним банком України (НБУ) з приводу інфляції, запевнив функціонер МВФ.

"Ми сприймаємо цей лист як діалог між Нацбанком і урядом: інструмент пошуку рішень гострих економічних проблем, який дозволяє обом органам державного управління прогнозувати поведінку один одного і коригувати свою політику для підвищення її якості",- заявили в МВФ.

Нагадаємо, напередодні був оприлюднений лист глави НБУ Сергія Арбузова на адресу прем'єр-міністра Миколи Азарова, в якому очільник Ценробанку відзначив, що міжнародні організції втратили довіру до економічної політики українського уряду через "нереалістичні параметри інфляції". Було також звернено увагу на інфляційні тенденції, що посилюються, в економіці країни, а так само повідомлялося про намір НБУ посилити монетарну політику.

Глава НБУ підтвердив наявність цього листування, і назвав її нормальною практикою співпраці між Кабміном і Нацбанком, яка дозволяє краще координувати політику двох державних органів і рухатися до макроекономічних цілей, закладених в державному бюджеті на 2011 рік.

Як відомо, у березні Києву не вдалося отримати запланований програмою третій транш на суму 1,5-1,6 мільярда через затягування з реалізацією пенсійної реформи.

Згідно з первинними домовленостями з МВФ, Україна розраховувала в 2011 році отримати чотири квартальні транші кредиту на загальну суму більше за 6 мільярдів дол.

Читайте також:

Глава Нацбанку звинуватив Азарова у зриві переговорів з МВФ

Україна за місяць виконає усі умови МВФ

В Нацбанку розповіли, чому МВФ працює з Україною

Нацбанк розраховує на подвійний транш від МВФ

МВФ висунув Україні чотири вимоги

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: