МВФ оцінив "дірку" в бюджеті України в 20 мільярдів гривень

Віктор Ющенко наполягає на необхідності перегляду доходів та видатків головного фінансового документу України.

У 2009 році центральний бюджет України недоотримає близько 20 млрд. грн. Про це свідчать результати паралельно проведених досліджень Міжнародного валютного фонду та Секретаріату президента, що співпадають.

Такі дані сьогодні на брифінгу оприлюднив перший заступник глави Секретаріату президента Олександр Шлапак.

За його словами, президент Віктор Ющенко наполягає на необхідності збалансування Держбюджету. Глава держави наголошує, що таку саму вимогу ставить перед Україною і МВФ.

Мінфін має визначитися, на яку суму доходів може розраховувати український бюджет у поточному році, наголосив Шлапак. Він нагадав, що по п’яти законах, які мали бути прийняті в підтримку бюджету, парламент так і не досяг згоди. "Відтак бюджет апріорі не отримає 5,8 млрд. грн.", - зазначив він, додавши, що вже після нового року ВР прийняла 11 законів, які в той чи інший спосіб впливають на дохідну та видаткову частини бюджету.

"Ми отримаємо збільшення доходів на суму близько 500 млн. грн., але майже напевно ми отримаємо зменшення доходів майже на 3,6 млрд. грн. у зв’язку з прийнятими законами", - сказав Шлапак.

За його словами, на сьогоднішній нараді президент виклав усі ці цифри перед прем’єр-міністром Юлією Тимошенко та спікером ВР Володимиром Литвином і запропонував у найближчий час уважно їх вивчити – "з тим, щоб мати можливість оцінити реальний стан державного бюджету і напрацювати ті заходи, які нам будуть потрібні для врегулювання ситуації".

Нагадаємо, МВФ вимагає від України терміново прийняти бездефіцитний бюджет та підвищити ціни на газ для населення. Тільки після цього Київ зможе отримати другий транш кредиту Фонду в розмірі 1,845 мільярда доларів.

Читайте також:

Ющенко: Україна марно прожила 2008 рік

Транш МВФ може похитнути позиції долара

Світовий банк вважає український прогноз ВВП оптимістичним

Уряд подав у парламент зміни до бюджету

ВідеоШлапак про бюджет

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: