МВФ перерахував Україні 1,8 млрд доларів

МВФ надав Україні перший транш кредиту по лінії stand by. Друга частина буде надана після першого перегляду програми.

МВФ 29 липня виділив Україні перший транш по кредитній лінії stand by у розмірі 1,89 млрд доларів, повідомив глава місії МВФ в Україні Танос Арванітіс у ході телефонної прес-конференції.

"1,89 млрд доларівбуде виділено вже сьогодні. Друга частина буде надана після першого перегляду програми stand by", - сказав Арванітіс.

Як уточнив журналістам постійний представник МВФ в Україні Макс Альєр, перший перегляд програми stand by буде проведено у жовтні-листопаді поточного року.

Арванітіс також зазначив, що в 2011 році Україна може отримати в рамках програми stand by 4 млрд. SDR (спеціальні права запозичення).

Голова місії МВФ повідомив, що в даний час поточна ставка за кредитною програмою stand by становить близько 2,5%, уточнивши при цьому, що надалі вона може змінюватися залежно від ставок на ринку.

Альєр, у свою чергу, зазначив, що протягом перших трьох років Україна буде виплачувати тільки відсотки за користування кредитом МВФ, а після закінчення цього терміну країна повинна почати виплати по тілу кредиту.

Як повідомив віце-прем'єр Сергій Тігіпко, кошти МВФ залучаються під 3,5% річних.

Нагадаємо, рада керівників МВФ схвалила надання Україні напередодні 29-місячної стабілізаційної кредитної лінії stand by у розмірі 10 млрд SDR (відповідає приблизно 15,15 млрд доларів).

Відповідно до рішення ради, відразу Україна зможе отримати 12,5% млрд. цієї суми - 1,89 млрд доларів, тоді як виділення подальших коштів буде відбуватися після щоквартальних переглядів.

Більшу частину кредитних коштів отримає Національний банк, однак частина з них, оцінювана віце-прем'єром Сергієм Тігіпком у 20%, може піти на фінансування дефіциту бюджету, зокрема, на оплату 2 млрд доларів бриджевого фінансування російського банку ВТБ, залученого в червні цього року.

Читайте також:

МВФ дав Україні в кредит 15 мільярдів доларів

До кінця року Україна отримає від МВФ 3 млрд доларів

Україна грошима МВФ віддасть борги Росії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: