МВФ: пік кризи позаду, але зростатиме безробіття

За його прогнозами, у глобальних масштабах відновлення світової економіки почнеться в першій половині 2010 року.

Керівник Міжнародного валютного фонду Домінік Стросс-Кан вважає, що пік світової фінансової кризи вже позаду.

Про це він заявив у ході телемосту з учасниками 6-го саміту Ялтинської європейської стратегії.

"Якщо ви визначаєте кризу як ризик для основних фінансових установ збанкрутіти, то такий ризик достатньо низький тепер", - сказав директор-розпорядник МВФ.

"Якщо, кажучи про кризу, ви маєте на увазі його наслідки в плані уповільнення економічного зростання в світі, то, звичайно, вона (криза) ще не закінчилася", - зазначив Стросс-Кан.

При цьому він додав: "Але ми бачимо вже світло у кінці тунелю".

За його прогнозами, у глобальних масштабах відновлення світової економіки почнеться в першій половині 2010 року. "Можливо, й раніше для деяких окремих країн", - сказав керівник МВФ.

Разом із тим він зазначив, що розрив між тим моментом, коли почнеться нове зростання і піком цього зростання, займе, щонайменше, рік.

Стросс-Кан наголосив, що країнам, як з розвиненою економікою, так і країнам, що розвиваються, доведеться боротися із зростаючим безробіттям.

"Людина, яка втратить роботу в США, у Франції або у будь-якій іншій країні, у листопаді для неї криза не закінчилася, тому ще рано святкувати перемогу і говорити, що криза завершилася", - заявив керівник МВФ.

Він також зазначив, що найгіршого сценарію вдалося уникнути. "Ми відновили контроль над нашою фінансовою системою, але наслідки цієї кризи відчуватимуться ще довго", - сказав він.

Крім того, Стросс-Кан вважає необхідним зовнішнє регулювання економіки.

"(Повинна бути) система контролю регуляції, яка дозволить нам уникнути кризи (в майбутньому)", - сказав він.

За його словами, не можна повністю покладатися на ринкові сили. При цьому, зазначив Стросс-Кан, вже і в США розуміють, що "система контролю абсолютно необхідна".

"Проблема у тому, що ринок може фіксувати за величезною людською ціною, буде велике безробіття", - зауважив керівник МВФ, додавши, що наприклад, для африканських країн це може бути питання життя і смерті.

Нагадаємо, в кращому випадку, економічна криза в Україні завершиться навесні-влітку 2010 року.

Таку думку висловив директор економічних програм Центру імені Разумкова Василь Юрчишин. Експерт відзначив, що з огляду на те, що криза добиралася до України зі Сполучених Штатів протягом року, з вересня 2007 до вересня 2008 років, і завершитися вона може протягом певного часу з моменту поліпшення стану американської економіки.

Юрчишин відзначив, що саме США, з яких прийшла криза, сьогодні можуть витягнути з фінансової безодні всі інші країни. За словами експерта, необхідною умовою відродження світової економіки є поліпшення позицій платіжного балансу Америки - глобального споживача світового виробництва.

Читайте також:

Експерт: криза в Україні завершиться влітку наступного року

Тимошенко: криза в Україні буде ще мінімум півтора року

У Китаї починається нова хвиля світової кризи

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: