МВФ планує виділити Україні четвертий транш 15 листопада

Кредит Україна таки отримає, хоча у Секретаріаті вже і не сподівалися. МВФ оприлюднило свої плани щодо Києва і четвертого траншу.

МВФ планує виділити Україні четвертий транш кредиту stand-by у розмірі 2,5 млрд SDR (понад 3,7 млрд доларів) 15 листопада 2009 року, після третього перегляду програми співпраці (Меморандуму) України і МВФ. П`ятий транш у розмірі 375 млн SDR планується надати Україні у середині лютого 2010 року.

Такі дані містяться в таблицях-додатках до відкоригованого після другого перегляду Меморандуму. Документ, датований 23 липня, був розміщений на сайті МВФ  8 вересня.

Як повідомлялося, перший заступник глави Секретаріату Президента Олександр Шлапак на прес-конференції повідомив про можливі складнощі в переговорному процесі щодо отримання Україною четвертого траншу кредиту Міжнародного валютного фонду.

За його словами, останні його зустрічі з представниками МВФ свідчать про те, що Фонд розчарований поведінкою України, яка не тільки не виконує умови співпраці, а й дезінформує МВФ щодо їх виконання. Зокрема, за словами Шлапака, йдеться про підвищення цін на газ для населення, яке мало відбутися з 1 вересня.

Нагадаємо, МВФ у листопаді 2008 року схвалив для України дворічну програму на загальну суму 16,4 млрд дол., і надав перший транш кредиту в 4,5 млрд дол.
12 травня в Україну надійшло 2,8 млрд дол. другого траншу кредиту МВФ.

Частина другого траншу в розмірі 1,5 млрд дол. направлена безпосередньо до Державного бюджету України для фінансування зовнішніх боргових зобов`язань уряду.

Третій транш становив 3,3 млрд дол. замість запланованих 3,2 млрд. дол., четвертий в обсязі 3,8 млрд дол. МВФ планує надати Україні до кінця 2009 року.

Кошти кредиту надаються щоквартальними траншами після перегляду і корекції програми співпраці.

Читайте також:

СП: Україна не отримає грошей від МФВ

Україна не виконала домовленості з Євросоюзом і МВФ

Тимошенко обговорила бюджет-2010 з главою місії МВФ

Росія попросила у МВФ грошей для України

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: