МВФ побачив дірку в українському бюджеті у 17 мільярдів гривень

Дані Міжнародного валютного фонду по дефіциту українського бюджету менші, ніж прогнози уряду.

За оцінками Міжнародного валютного фонду, дефіцит зведеного бюджету України за 5 місяців 2009 року склав 17 млрд. грн.

Про це повідомив виконуючий обов'язки міністра фінансів Ігор Уманський журналістам у Кабінеті міністрів.

Уманський підкреслив, що плановий показник дефіциту зведеного бюджету України за вказаний період повинен був скласти 22,5 млрд. грн. Він також уточнив, що в своїй методиці розрахунку дефіциту бюджету МВФ враховує дефіцит місцевих бюджетів, Пенсійного фонду, а також НАК "Нафтогаз України".

В.о. міністра фінансів підкреслив, що згоден з оцінками експертів МВФ про прогнозоване в 2010 році зростання ВВП України на 2-3%. "Це зростання неминуче у зв'язку з низькою порівняльною базою цього року", - вважає Уманський.

Нагадаємо, рахункова палата повідомила, що складнощі з бюджетними надходженнями в січні-березні 2009 року призвели до відновлення взаємозаліків у сфері державного управління.

"Виник наступний інструмент виходу з катастрофічного становища - реанімація взаємозаліків. Таких розрахунків у першому кварталі проведено на 4,6 млрд. грн.

Взаєморозрахунки сьогодні стали застосовувати і по "Нафтогазу України" і Аграрному фонду. В НАКу 5 млрд. грн в системі продажів переведено на взаємозаліки, на 1 млрд грн розрахувалися з Аграрним фондом за купівлю зерна. Це практика, яка веде в нікуди", - говориться в повідомленні з посиланням на голову відомства Валентина Симоненка.

Читайте також:

Уряд звинуватили у повному провалі бюджетної політики

Українська економіка обвалилася на 21%

Ющенко: за три місяці українська економіка обвалилася на 20%

Без сигналу від Тимошенко дані про ВВП не оприлюднять

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: