МВФ погодився дати Україні гроші

Голова місії МВФ зазначив, що після виконання Україною попередніх заходів, рада директорів розгляне питання про завершення перегляду програми stand-by.

Міжнародний валютний фонд оголосив про узгодження на рівні експертів питання про перший перегляд програми співробітництва з Україною в рамках угоди stand-by, за підсумками якого Київ планує отримати другий транш кредиту на суму близько 1,6 млрд. доларів.

Про це заявив голова місії МВФ в Україні Танос Арванітіс.

"Тепер лист про наміри, сформульований урядом і Національним банком України, буде переданий керівництву МВФ. Очікується, що після виконання українською стороною попередніх заходів, рада директорів до кінця року розгляне питання про завершення перегляду програми", - сказав він.

Арванітіс уточнив, що результатом завершення перегляду програми стане виділення траншу в розмірі 1 млрд. SDR (близько 1,6 млрд. доларів), з яких 1 млрд. доларів надійде на підтримку бюджету.

"Виконання програми в рамках угоди stand-by в цілому узгоджується з цілями, сформульованими програмою. Усі кількісні показники, які є критеріями ефективності за станом на кінець вересня, були виконані, також забезпечене неухильне просування у впровадженні структурних реформ", - зазначив Арванітіс.

За його словами, уряд і надалі твердо налаштоване на забезпечення фіскальної консолідації з метою скорочення державного боргу в середньостроковій перспективі.

"У цьому контексті дефіцит сектору загальнодержавного управління в 2011 році не перевищить 3,5% ВВП", - додав глава місії.

Він додав, що Податковий кодекс, згідно з очікуваннями, в цілому не матиме впливу на доходи в 2011 році, тому в центрі зусиль щодо коригування фіскальної ситуації, спрямованих на забезпечення дотримання запланованого рівня дефіциту, буде оптимізація бюджетних витрат з одночасним збереженням важливих інвестиційних проектів і соціальних програм для підтримки найбідніших верств населення.

"Тиск витрат і надалі буде залишатися викликом і вимагати розважливого підходу до забезпечення їх виконання", - підкреслив Арванітіс.

Говорячи про банківську систему України, він висловив думку, що в цілому вона залишається ліквідною і належним чином капіталізованої, а процес рекапіталізації і рішення проблем приватних банків у цілому відбувається так, як планувалося.

Як повідомлялося, наприкінці липня 2010 року МВФ вирішив відновити кредитне співробітництво з Україною за новою програмою stand-by на 10 млрд. SDR (15,57 млрд. доларів за поточним курсом).

Київ уже отримав перший транш у розмірі 1,25 млрд. SDR, з якого уряду було спрямовано близько 1 млрд. доларів.

Напередодні депутат від Партії регіонів Олексій Плотніков в ефірі одного з телеканалів заявив, що проблем з отриманням другого траншу кредиту від Міжнародного валютного фонду не буде.

Читайте також:

Регіонали запевнили, що МВФ дасть гроші без проблем

Азаров і МВФ знайшли компроміс

МВФ незадоволений українською інфляцією

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: