МВФ погрожує припинити співпрацю з Україною

Таке рішення МВФ може ухвалити, якщо влада країни провокуватиме інфляцію і підриватиме стабільність банківської системи.

Міжнародний валютний фонд може розірвати відносини з Україною, якщо влада країни без належних підстав піде на надлишкове нарощування бюджетного дефіциту і розхитування економічної ситуації в країні. Про це заявив постійний представник МВФ в Україні Макс Альєр.

"Якщо такі відхилення (бюджетного дефіциту) будуть результатом навмисної політики, яка суперечить духу і цілям програми, ми припинимо співпрацю. Не маємо наміру брати участь у політиці, яка призведе до поглиблення економічної кризи", - сказав він.

Альєр додав, що таке рішення МВФ може ухвалити, якщо влада країни провокуватиме інфляцію і підриватиме стабільність банківської системи.

Постійний представник МВФ також наголосив, що будь-яка монетизація дефіциту держбюджету повинна здійснюватися вкрай обережно.

"Наслідки можуть бути непрогнозованими і негативними, зокрема, стрибок обмінного курсу і неконтрольована інфляція", - пояснив фінансист.

Втім, за його оцінками, незважаючи на викуп Нацбанком України державних облігацій, Центробанк країни поки ефективно стримував інфляцію.

Альєр нагадав, що восени група фахівців МВФ прибуде до Києва для обговорення проекту державного бюджету країни на 2010 рік, а місія фонду відвідає Україну наприкінці жовтня для обговорення програми співпраці: для отримання четвертого траншу коштів необхідний прогрес у реструктуризації банківського сектору і фіскальної політики.

В той же час, за його словами, ключовим питанням є проект держбюджету-2010.

"Проект повинен базуватися на реалістичних макроекономічних прогнозах, а його дефіцит не повинен перевищувати 3% ВВП, не включаючи НАК "Нафтогаз України", і 4% з урахуванням НАК", - пояснив представник МВФ.

При цьому він нагадав, що МВФ вважає прийнятним бюджетний дефіцит у 2009 році на рівні 6% ВВП (8,6% з урахуванням НАК "Нафтогаз України").

"В умовах, коли скорочуються доходи бюджету, необхідно впродовж кількох років суворо контролювати бюджетні витрати, знижувати їх, щоб утримати бюджетний дефіцит", - пояснив він.

Представник фонду також повідомив, що МВФ чекає підвищення цін на газ для населення у вересні на 20% і в 2010 році щокварталу на 20% - такий крок покликаний скоротити обсяги держпідтримки "Нафтогаза України".

Крім того, за його словами, в 2010 році очікується збільшення обсягу збору податків.

Кажучи про хід рекапіталізації банків, Альєр наголосив, що для фонду головне - результативність відповідної програми, а не швидкість її впровадження. При цьому він підкреслив, що більшість великих банків отримали основну частину необхідного розміру докапіталізації від своїх акціонерів, а решта може надійти до кінця року.

"Залишалося п'ять великих банків, власники яких були не готові збільшити капітал своїх фінустанов. Три з них вже рекапіталізовані державою", - наголосив він.

При цьому, за його словами, уряд пообіцяв внести капітал до банку "Надра" і "Укрпромбанку" після успішного завершення переговорів про реструктуризацію зовнішніх боргів цих фінустанов.

"Ми чекаємо, що в найближчому майбутньому ситуація у фінансовому секторі нормалізується. Дії, направлені на відновлення довіри, вже починають давати плоди", - підкреслив Альєр.

За його словами, Україна вже отримала від МВФ 10,5 млрд доларів у рамках програми stand-by, передбачається виділення ще 6 млрд доларів, з яких 3,8 млрд доларів планується надати країні до кінця 2009 року.

Читайте також:

МВФ може дати Україні більше, ніж обіцяв

Україна отримає від МВФ 1,5 млрд доларів

МВФ готовий збільшити суму кредиту для України

Янукович: кредити МВФ стали сильнодіючим наркотиком

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: