МВФ погрожує залишити Україну без грошей

У Секретаріаті президента повідомили, що місія МВФ не задоволена приховуванням показників української економіки та може не приїхати до України.

Запланований на 24 червня візит місії Міжнародного валютного фонду до України може не відбутися.

Як повідомило джерело в Секретаріаті президента, МВФ не виключає можливості погіршення прогнозу падіння ВВП України цього року з 8% до 12%, але може покращити прогноз інфляції з 16%, про які оголошувалося раніше.

В той же час, представники фонду надіслали українським Кабміну, Секретаріату президента та главі Національного банку лист, в якому йдеться про те, що неоприлюднення Україною реальних показників ВВП може перешкодити її подальшій співпраці з фондом. На переконання експертів МВФ, така інформація є критично важливою для коригування програми співпраці.

У зв'язку з цим в СП відзначили, що місія МВФ може не приїхати до України через невиконання низки вимог фонду.

В МВФ також відзначили, що погіршення прогнозу ВВП спричинить погіршення прогнозу надходжень до бюджету і збільшення його дефіциту. На думку експертів фонду, економічний спад в Україні є одним із найглибших у світі.

З огляду на це, Міжнародний валютний фонд наполягає також на врегулюванні ситуації із розбалансуванням бюджету НАК "Нафтогаз України".

За інформацією із Секретаріату, ситуація з макроекономічними показниками та вирішення проблем "Нафтогазу" сьогодні необхідні для продовження співпраці України та МВФ.

Нагадаємо, 24 червня до України має прибути місія МВФ для переговорів про виділення Україні другого траншу антикризового кредиту. Наприкінці липня Україна розраховує отримати від фонду 3,8 мільярда доларів.

Україна вже отримала два транші кредиту від МВФ у поточному році. Третій транш очікується у липні, а четвертий фонд може виділити в листопаді. В цілому за підсумками року Україна повинна отримати 6,53 мільярда доларів. У 2010 році очікуються ще чотири транші на 0,38 мільярда доларів.

Читайте також:

Чергова місія МВФ прибуде до України 24 червня

МВФ подобається фінансова політика Нацбанку

МВФ побачив дірку в українському бюджеті у 17 мільярдів гривень

МВФ міняє кредит на імена власників українських банків

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: