МВФ пояснив причини падіння гривні

Українська валюта знецінюється не через об'єктивні причини, а через майбутню політичну невизначеність.

Голова місії Міжнародного валютного фонду Джейла Пазарбазіолу вважає, що в Україні відсутні фундаментальні економічні причини для різкого знецінення національної валюти.

Вона вважає, що гривня слабшає через політичну невизначеність і нечітку економічну політику.

"Якщо прибрати такі фактори як поведінка, очікування і подібне, то чи можна говорити, що зовнішньоторговельний баланс створює передумови для зміни валютного курсу? В даний час - ні", - зазначила Пазарбазіолу.

"Що ж живить той тиск, який ми бачимо на ринку? Я думаю, це пов'язано з невизначеністю майбутньої політики", - додала вона.

"Я не закликаю людей, які йдуть на президентські вибори, стати друзями. Але коли країна в кризі, повинно бути як мінімум взаєморозуміння, що необхідно зробити. Такого немає. Кожен намагається зашкодити іншому", - констатувала голова місії МВФ.

За її словами, МВФ та український уряд погодили прогноз зростання ВВП України у 2010 році на 3,0% в порівнянні з очікуваним за підсумками 2009 року падінням на 13-14%. Є також домовленість, що дефіцит не повинен перевищити 4,0% від ВВП.

Пазарбазіолу наполягає, що Україні необхідно терміново провести структурні реформи в енергетичному секторі. У цьому плані допоможуть кроки з реструктуризації зовнішнього боргу "Натофгазу" за умови згоди інвесторів. А також - підвищення цін на природний газ для населення та комунального сектора.

Поки що МВФ не змінює прогнози української економіки: "Є невеликі позитивні зміни в деяких галузях, але, я не думаю, що цього достатньо, щоб змінювати наші прогнози". Також Пазарбазіолу висловила задоволення заходами оздоровлення банківського сектора, які вживаються Україною в рамках програми stand-by.

Нагадаємо, курс гривні по відношенню до американського долара вже досяг найнижчого значення за всю історію існування української національної валюти.

На понеділок, 7 вересня, Нацбанк встановив курс гривні на рівні 7,995 грн за один долар. Водночас на готівковому ринку курс долара вже перевищив позначку в 9 гривень, а на міжбанку впритул наблизився до 8,90.

Читайте також:

Офіційний курс гривні досяг історичного мінімуму

На стрибках курсу спекулянти заробляють десятки мільйонів доларів

Мінфін назвав три причини падіння гривні

Кабмін вимагає припинити істерію навколо переговорів з МВФ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: