МВФ прогнозує подальший спад світової економіки

Через кризу світова економіка в 2009-2011 роках втратить чотири трильйони доларів.

Міжнародний валютний фонд прогнозує спад світової економіки в розмірі мінус 1,3% в 2009 році і певне відновлення тільки в 2010 році - до 1,9%. Про це заявила в Єревані віце-президент МВФ Ратна Сахай.

"Світова криза вже перейшла в реальний сектор економіки у всьому світі, за рахунок чого багато ринків знаходяться в пригніченому стані, зберігається високий рівень напруги за наявності високих ризиків", - зазначила Сахай.

За її словами, МВФ прогнозує втрати світової економіки в 2009-2011 роках у розмірі чотирьох трильйонів доларів.

Сахай додала, що Фонд очікує на поступове відновлення економіки в 2010 році. "Проте все залежатиме від позицій великих держав, зокрема, можливості організації скоординованої політики і дій, націлених на стабілізацію фінансових умов і стимулювання попиту", - зазначила вона.

Серед ризиків на ринку Сахай назвала можливе запізнення з реалізацією антикризових кроків, зростання загрози дефолта в розвинених економіках, побоювання в питанні стабільності податково-бюджетної політики держав, ризики торгового і фінансового протекціонізму на державному рівні.

"Для врегулювання ситуації необхідна координація дій в економіці на державному рівні, стимулювання державних бюджетів і очищення ринку. При цьому якщо подібні кроки запізняться, то можна чекати на серйозну дефляцію у світі і зростання державного боргу різних країн", - сказала представниця МВФ.

Певну заклопотаність Фонду також викликає державний протекціонізм і підтримка місцевих виробників, що обмежує можливості вільного імпорту і експорту товарів. Утім, заявила Сахай, МВФ сподівається на стабілізацію тенденцій вже наступного року.

Читайте також:

Безробіття в США побило 25-річний рекорд

Український автопром впав до рівня 2002 року

У світі помітили відродження української економіки

Свинячий грип обвалив фондові ринки

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: