МВФ радить Східній Європі замінити долар на євро

У Міжнародному валютному фонді вважають, що відмова від долара допоможе повернути довіру інвесторів та уникнути скорочення соціальних витрат.

Східноєвропейські країни повинні якнайскоріше стати "неформальними членами" єврозони, що допоможе їм швидше подолати наслідки фінансової кризи.

Про це сказано у закритій доповіді Міжнародного валютного фонду.

Як повідомляє Deutsche Welle із посиланням на німецьку газету Financial Times Deutschland, східноєвропейським країнам, які найсильніше постраждали від фінансової кризи, слід щонайшвидше відмовитися від своїх національних валют і ввести євро.

За даними видання, в документі, підготовленому приблизно місяць тому, МВФ рекомендує країнам Східної Європи стати "неформальними членами" єврозони, не претендуючи на представництво в правлінні Європейського центрального банку.

Ці держави, які накопичили величезні борги в іноземній валюті, завдяки введенню євро зможуть повернути довіру інвесторів, сказано в доповіді. Крім того, таким чином їм вдасться уникнути різкого скорочення витрат в соціальній сфері, пише газета із посиланням на документ. Європейському центральному банку, у свою чергу, доведеться знизити вимоги до кандидатів на приєднання до єврозони.

Нагадаємо, на саміті G20 в Лондоні минулого тижня було прийнято рішення збільшити кошти МВФ в три рази до 750 млрд доларів.

За минулі півроку МВФ надав країнам Східної Європи кредити на спільну суму в 60 млрд доларів.

Читайте також:

Уряд: наступного року українська економіка сильно не зросте

Інфляція в Україні перевищила піврічний прогноз

Експерти: пік глобальної кризи минає

Українці самі зміцнили гривню, припинивши купувати валюту

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: