Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У МВФ різко розкритикували новий законопроект про податкові накладні

В установі вважають, що документ розвертає у зворотній бік осучаснення адміністрування відшкодування ПДВ.

У Міжнародному валютному Фонді різко розкритикували новий український законопроект про реєстрацію податкових накладних.

Про це йдеться у заяві постійного представника МВФ в Україні Йости Люнгмана, текст якого оприлюднив нардеп Андрій Журжій у Facebook.

«Ми занепокоєні законопроектом 7115, що перебуває на розгляді у парламенті, який, за умови його схвалення, замінить систему електронної перевірки правом обласних інспекцій ДФС на свій розсуд вирішувати, призупиняти чи ні податкові накладні. Таким чином законопроект розвертає у зворотній бік осучаснення системи адміністрування відшкодування ПДВ, завдає удару по інституційній цілісності ДФС і ризикує відновити злоякісну практику заборгованості з відшкодування ПДВ. Ми закликаємо Вас не ухвалювати вищезазначений законопроект», - йдеться у зверненні посадовця до голови Ради Парубія та прем'єра Гройсмана.

Позиція МВФ з приводу законопроекту 7115 і спроб повернути "ручнік" при відшкодуванні ПДВ

Опубликовано Андрій Журжій 5 октября 2017 г.

Згідно із пояснювальною запискою до документа, метою законопроекту є забезпечення виправлення недоліків запровадження процедур зупинення реєстрації податкової накладної чи розрахунку коригування у Єдиному реєстрі податкових накладних.

У законопроекті реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування здійснюється не пізніше 8 робочих годин від зафіксованого у першій квитанції часу передачі документа до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику.

Нагадаємо, нещодавно у МВФ вказали на значні ризики згортання реформ в Україні. Україна досі не виконала чимало зобов'язань перед Міжнародним валютним фондом, аби отримати черговий транш кредиту. Багато реформ затримуються, трансформуються в процесі втілення. І є вірогідність узагалі згортання цих реформ і повернення назад. Позаяк Україна ще жодного разу не спромоглася довести до кінця реформи, які б забезпечили їй стрімке економічне зростання. Зазвичай, зупинятися напівдорозі. Ідеться про п'ять програм із МВФ протягом 1994-2013 років. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції