МВФ розглядає пропозицію Назарбаєва відмовитися від долара

Президент Казахстану пропонує ввести в світі нову фінансову систему, в якій не буде місця "незаконним" доларам і євро.

Президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв запропонував створити у світі нову фінансову систему та ввести єдину світову валюту під егідою ООН.

Про це він заявив у виступі на XI з'їзді Євразійської асоціації університетів у Астані.

Пропозиція казахського президента полягає у створенні, емісії та регулюванні нової грошової одиниці, причому в створенні цієї валюти повинні брати участь усі країни світу.

На думку Назарбаєва, чинна валютно-фінансова система не відповідає сучасним вимогам та жодному з критеріїв стійкості валютної системи, а нинішні світові валюти не є законними "де-юре", тому що не приймалися ніякими співтовариствами.

Президент Казахстану також відзначив, що "ринок світової валюти не належить до цивілізованих ринків, система емісії світової валюти неконтрольована".

Основні пункти своєї пропозиції про створення принципово нової системи Назарбаєв виклав у статті "Ключі від кризи", яка ще 2 лютого була опублікована в "Российской газете".

Зараз пропозиції Назарбаєва про створення світової валюти під умовною назвою "акметалл" вивчають у Міжнародному валютному фонді. Спеціалісти МВФ вважають пропозицію цікавою, але мало вивченою.

Читайте також:

Мешканці Вільнюса панічно скупили всю валюту

46 млн. людей у світі ризикують опинитися за межею бідності

Криза може обвалити світову торгівлю до 80-річного мінімуму

МВФ: фінансова криза докотилася до найбідніших країн світу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: